piłka nożna / A klasa
piłka nożna / A klasa -
Sztuczki, oszustwo, bijatyka. Rozpoczął się Puchar Polski
autor: BarcelonistkaSą różne sposoby na odniesienie zwycięstwa. Sprawdźmy jak radzili sobie pucharowicze. Do I rundy przystąpiło 64 drużyny. Na zwycięzców 32. par czekają zespoły z klasy okręgowej. Granie już będzie nieco poważniejsze, aczkolwiek wciąż wesołe. Oczywiście informacją dnia jest zwycięstwo Wołczkowo-Bezrzecze. Najfajniejszy klub w tej części Europy nie tylko wygrał swój mecz, ale także nie stracił bramki.

Każdy to chce zagrać w europejskich pucharach, musi pokonać aż 16 rywali. Im dalej tym, trudniej, bo jest trudniej i dalej.
- Jak będzie remis, to w ostatniej minucie strzelam samobója. Nie mam sił, by grać jeszcze pół godziny dogrywki! - powiedział podczas jednego ze spotkań ostatni obrońca.

Uspokajamy. Na tym szczeblu nie ma dogrywek. Jeśli na boisku jest remis, zespoły strzelają karne. Dogrywki wchodzą dopiero od ćwierćfinału, czyli większości z nas to nie grozi.

Największa strzelanina miała miejsce w Dzwonowie. Dwie bramki to niezły kapitał. Problem w tym gdy rywal strzelił ich o dziesięć więcej. Miejscowe Ogniwo przegrało z Rolpolem Chlebowo 2:12. Niestety nie mamy informacji przy ilu bramkach zawinił sędzia. Jakie jest prawdopodobieństwo, że mecz zakończy się zwycięstwem gości 8:2? Spore, co udowodnili Grot Gardno i Mechanik Warnice

Piłka nożna to walka na piłkarskie argumenty. Gorzej, kiedy zaczyna ich brakować. Do 56 minuty Zalew Stepnica przegrywał ze Zniczem Niedźwiedź 1:3. Wtedy nastąpił przełom. Przestała liczyć się sprawność nóg, a doszła technika rąk. Sędzia stwierdził, że tyle czerwonych kartek to on nie ma i postanowił zakończyć mecz przed czasem. Ostateczny wynik wciąż pozostaje nieznany. A może wciąż trwa dyskusja...?

Najlepszym strzelcem tej rundy okazał się Mikołaj Trakowski z rezerw Chemika Police, który ustrzelił sześć bramek. Jeśli jakiś zawodnik czuje się urażony, bo miał więcej trafień, prosimy o kontakt wraz z materiałem dowodowym.

Zwycięskiej taktyki się nie zmienia. Z takiego założenia wychodzi Florek Trzeszczyn, który podobnie jak w zeszłym sezonie, znów rozdaje walkowery. Na znaną już sztuczkę nabrała się Aquilla Szczecin, która po przyjeździe na miejsce zobaczyła jedynie hulający wiatr.

Florkowi znudziło się przegrywanie na boisku więc postanowili przegrywać poza nim. I mają rację, szkoda niszczyć trawę. Doceniamy także racjonalne myślenie. To przecież oczywiste, że nie stracisz więcej niż trzy bramki, jeśli w ogóle nie wyjdziesz na boisko. Aha, Florek wciąż poszukuje trenera. Już od kilku miesięcy.

Jeśli ktoś twierdzi, że piłka nożna to sport dla ludzi o IQ dziurawej skarpetki, ten jest w błędzie. Ta dyscyplina potrafi być sztuką, trzeba tylko umieć czytać między wierszami:

Remor Recz wygrał mecz, a swoje spotkanie Iskra Banie,
Choć szanse były marne, zwyciężył Lotnik Czarne,
Cieszą się kibice ze zwycięstwa Dębu Dębice,
A niczym dobre wino, kopał Orzeł Pęzino

Losowanie II rundy Pucharu Polski odbędzie się we wtorek lub środę, a mecze zostaną rozegrane 6 września (środa)