Dwa wyjazdy w cztery dni
Zespół Floty Świnoujście w najbliższą środę i sobotę wystąpi w Wielkopolsce. W środę pojedzie 446 km do Kleczewa i w sobotę o 81 mniej do Swarzędza.

Razem w obie strony da to więc 1622 km. Pierwszym rywalem (środa, godz. 17:00) będzie bezpośrednio wyprzedzający nas w tabeli Sokół Kleczew. Jest nawet szansa na wyprzedzenie go, ale aby tak się stało należy wygrać różnicą co najmniej 2 bramek. W razie porażki ucieknie na 6 punktów. Zatem mecz jest bardzo ważny dla obu drużyn.
Jesienią w Świnoujściu nie było dobrze. Po 25 minutach ze strzałów Gracjana Koniecznego i Aleksandra Kultysa kleczewianie prowadzili 2-0. Wprawdzie w 66 minucie Szymon Sarbinowski zdobył kontaktowego gola, ale nic więcej z tego meczu wycisnąć się nie dało. Znacznie lepiej było w 'covidowym' sezonie w roku 2021. W marcu Sokół walczył o grupę mistrzowską, ale nie dopuściła do tego Flota wygrywając w ostatniej kolejce rundy zasadniczej w Kleczewie 2-0, po bramkach Grzegorza Tarasewicza i Jakuba Kuzio. W czerwcowym rewanżu w Świnoujściu padł remis 1-1. Bramkę dla Floty strzelił wówczas Łukasz Kopeć, a wyrównał z karnego Łukasz Zagdański.
Teraz Sokół do potentatów się nie zalicza. Na dziś ze zdobytymi 39 punktami i bramkami 47-52 zajmuje 13. pozycję. Najskuteczniejszy strzelec Mateusz Wzięch zaliczył do tej pory 18 trafień i jest trzeci na liście strzelców naszej grupy, za Wiktorem Kacprzakiem z Noteci Czarnków (28 bramek) i Michałem Marczakiem z Błękitnych Stargard (21). Do sukcesów bieżącego sezonu na pewno należy zaliczyć dwukrotne pokonanie Zawiszy Bydgoszcz i Pogoni II Szczecin. U siebie wygrał połowę meczów, tzn. 7 i zremisował 2 razy, w tym ze Świtem Szczecin. W poprzedniej kolejce wygrał 2-1 w Bydgoszczy z Zawiszą.
Po meczu długi (oby radosny) powrót do domu i w sobotę kolejna podróż, do Swarzędza.
źródło: Waldemar Mroczek/mksflota.swinoujscie.pl/old/