Świt odwrócił losy meczu
autor: tkowW sobotę Świt mierzył się w Nowych Skalmierzycach z zespołem Pogoni i zwyciężył pierwszy raz na tym terenie 2:1 odwracając losy spotkania w drugiej połowie pojedynku.

Początek meczu był wyrównany, ale w 8 minucie gospodarze po szybkim kontrataku stanęli przed szansą na zdobycie gola, lecz Patryk Palat w sytuacji sam na sam huknął w poprzeczkę. W odpowiedzi strzału z półobrotu próbował Maciej Koziara. W 20 minucie po zamieszaniu w polu karnym Świtu arbiter dopatrzył się przewinienia Gracjana Goździka i podyktował jedenastkę, którą pewnym strzałem na bramkę zamienił rutyniarz Daniel Kaczmarek.
W drugą stronę w polu karnym Pogoni padł przetrącony Szymon Kapelusz, lecz gwizdek arbitra milczał. Pod koniec tej części gry groźniej kontuzji doznał też bramkarz miejscowych Adam Wasiluk, który opuścił boisko na noszach przy akompaniamencie oklasków kibiców obu drużyn. Jego zmiennik już w doliczonym czasie gry obronił kąśliwy strzał Damiana Ciechanowskiego i do przerwy o jedną bramkę lepsza była drużyna z Nowych Skalmierzyc.

Po zmianie stron zobaczyliśmy zupełnie inny Świt dążący za wszelką cenę do zdobycia goli. Już na początku tej części gry groźnie z woleja uderzał Szymon Kapelusz, a chwilę później po rykoszecie Maciej Koziara. Losy spotkania odwrócili jednak tego dnia zmiennicy, z których każdy wniósł sporo jakości. Najpierw błąd obrony ze stoickim spokojem wykorzystał Patryk Paczuk silnym strzałem doprowadzając do remisu. Później były jeszcze dwie główki Krzysztofa Ropskiego, lecz obie minimalnie niecelne. A w 83 minucie napastnik Świtu skutecznie powalczył z obrońcami Pogoni i w sytuacji sam na sam z młodym bramkarzem gospodarzy zdobył zwycięską bramkę dla Dumy Skolwina. Warto dodać, że to pierwsze zwycięstwo Świtu w Nowych Skalmierzycach.

Wyniki tej serii gier sprawiły, że Świt do przypieczętowania mistrzostwa i awansu do upragnionej 2 ligi potrzebuje już 𝒕𝒚𝒍𝒌𝒐 𝒋𝒆𝒅𝒏𝒆𝒈𝒐 𝒑𝒖𝒏𝒌𝒕𝒖 𝒘 𝒐𝒔𝒕𝒂𝒕𝒏𝒊𝒄𝒉 𝟓 𝒔𝒆𝒓𝒊𝒂𝒄𝒉 𝒈𝒊𝒆𝒓. A najbliższa okazja na zdobycie punktów już w najbliższą 𝒔́𝒓𝒐𝒅𝒆̨ 𝒐 𝒈𝒐𝒅𝒛𝒊𝒏𝒊𝒆 𝟏𝟕.𝟑𝟎 𝒘 𝒔𝒑𝒐𝒕𝒌𝒂𝒏𝒊𝒖 𝒛𝒆 𝑺𝒕𝒐𝒍𝒆𝒎𝒆𝒎 𝑮𝒏𝒊𝒆𝒘𝒊𝒏𝒐… więc nie ma chyba lepszego powodu aby zaprosić wszystkich kibiców na to spotkanie!

𝐏𝐎𝐆𝐎𝐍́ 𝐍. 𝐒𝐊𝐀𝐋𝐌𝐈𝐄𝐑𝐙𝐘𝐂𝐄 - 𝐒́𝐖𝐈𝐓 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐂𝐈𝐍 𝟏:𝟐(𝟏:𝟎)
1:0 Daniel Kaczmarek 20’ k
1:1 Patryk Paczuk 73’
1:2 Krzysztof Ropski 83’

𝗦́𝘄𝗶𝘁: Słowikowski - Remisz, Obst, Balcewicz (46’ Kasprzak), Nowicki (46’ Ładziak) - Wojdak, Koziara (85’ Siwiński), Goździk, Ciechanowski - Święty (63’ Paczuk), Kapelusz (63’ Ropski).