Pewny awans Portowców
autor: BengoroZawodnicy drugiego zespołu Pogoni nie mieli problemu z awansem do kolejnej rundy okręgowego Pucharu Polski. Na boisku w Golczewie granatowo-bordowi pokonali niżej notowaną Iskrę 4:1.

- Od pierwszej do ostatniej minuty mieliśmy mecz pod pełną kontrolą. Ani na sekundę nie było wątpliwości, że odniesiemy dzisiaj zwycięstwo. Jedyną kwestią pozostawało w jakim rozmiarze - mówi trener Ozga. Na pucharowe starcie do Golczewa szczecinianie wyruszali w roli murowanych faworytów do awansu. Trzecioligowiec, który w zimowej przerwie pokonał wysoko rezerwy Lecha Poznań oraz stoczył wyrównany pojedynek z HSV U23, mierzył się bowiem z przedstawicielem zachodniopomorskiej okręgówki. - Wiadomo, że w meczach pucharowych czasem o awansie decyduje dyspozycja dnia. Liczę jednak, że zagramy dobry mecz i pewnie awansujemy - mówił przed pierwszym gwizdkiem szkoleniowiec Pogoni.
Różnica klas szybko znalazła odzwierciedlenie w boiskowych wydarzeniach. Portowcy narzucili rywalom swoje warunki gry i z minuty na minutę coraz mocniej spychali ich do defensywy. Zasieki gospodarzy padły po upływie pół godziny - dośrodkowanie z rzutu wolnego skrzętnie wykorzystał Aron Stasiak i strzałem głową wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Worek z bramkami na dobre rozwiązał się w drugiej odsłonie. Najpierw rzut karny po faulu na Błażeju Starzyckim wykorzystał Stanisław Wawrzynowicz, a chwilę później bombę zza pola karnego posłał Wojciech Lisowski. W samej końcówce na listę strzelców wpisał się również Mateusz Bąk, czyniąc zwycięstwo jeszcze bardziej okazałym. Gospodarzy w rywalizacji z Portowcami stać było jedynie na honorowe trafienie autorstwa Krzysztofa Szymanka. - Od pierwszej do ostatniej minuty mieliśmy mecz pod pełną kontrolą. Ani na sekundę nie było wątpliwości, że odniesiemy dzisiaj zwycięstwo. Jedyną kwestią pozostawało w jakim rozmiarze - opowiada trener Ozga.

Kolejny mecz w ramach okręgowego Pucharu Polski zawodnicy Pogoni rozegrają 6 kwietnia. O tym, kto będzie rywalem Portowców zadecyduje losowanie.