siatkówka / Ekstraklasa kobiet
siatkówka / Ekstraklasa kobiet -
Pewna wygrana Chemika
autor: BP Chemika Police Chemik Police w hicie kolejki Ligi Siatkówki Kobiet pokonał 3:0 Developres SkyRes Rzeszów.

Zespół z Polic bardzo dobrze rozpoczął sobotnią potyczkę dzięki serwom Martyny Grajber i skutecznemu blokowi prowadziły 10:4. Przyjezdne przełamały jednak impas w ofensywie i zaczęły odrabiać straty. Dzięki dobrej postawie Magdaleny Stasiak policzanki odbudowały zaliczkę (21:15), a następnie wygrały pierwszy set do 17.
Początek drugiego seta należał do skutecznych ataków Bianki Busy i gospodynie prowadziły dwoma punktami. Serwisami odpowiedziała jednak Helena Rousseaux. Siatkarki Chemika zaczęły popełniać błędy, co udało się wykorzystać rzeszowiankom. Team prowadzony przez Marcello Abbodanazę poprawił swoją grę i udało im się odbudować zaliczkę (12:10). Dzięki kontrze wykorzystanej przez Grajber wyszły na prowadzenie 15 do 10. Dzięki serwisom Bianki Busy i blokom Magdaleny Stysiak przewaga wzrosła do ośmiu punktów. Trener gości próbował ratować ten set zmianami w zespole, ale nic to nie dało. Ostatecznie Chemik wygrał tę część 25 do 15.

Kolejna partia, to dobry początek Mistrzyń Polski, bardzo dobra zagrywka Igi Chojnackiej i Magdaleny Stysiak i prowadzenie 5:3. Przyjezdne nie zamierzały się poddać, dzięki dobrej grze przy siatce Heleny Rousseaux udało im się wyjść nawet na prowadzenie 9 do 8. Dzięki kapitalnym blokom Chiaka Ogbogu na tablicy świetlnej był remis 13:13. Policzankom udało się pójść za ciosem i wyjść na prowadzenie 18:14. Przyjezdne zaczęły odrabiać straty, ale zwycięstwo 25:22 atakiem przypieczętowała Chiaka Ogbogu.
MVP: Bianka Busa

Chemik Police - Developres SkyRes Rzeszów 3:0
(25:17, 25:15, 25:22)

Chemik: Busa (14), Grajber (7), Stysiak (15), Chojnacka (4), Ogbogu (11), Mirković (1), Krzos (libero) oraz Bednarek, Pleśnierowicz, Łukasik M. (1), Mędrzyk (1)

Developres: Rousseaux (12), Witkowska, Hawryła (6), Blagojević (7), Barakowa (1), Sawicka (libero) oraz Tokarska (1), Medyńska (libero), Żabińska (7), Mlejnkova, Rabka (1), Hatala
źródło: własne/siatka.org