ligowiec.net strona główna
redaktor dyżurny:
maggi
piłka nożna / Liga Bałtycka Orlików
piłka nożna / Liga Bałtycka Orlików -
Po Turnieju Finałowym 5. edycji Ligi Żaków KOZPN!
autor: henryk133Pierwszą edycję Ligi Żaków Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, rozgrywaną w sezonie 2013/2014, kończyły turnieje w grupach. Pomysł Finału Ligi Żaków KOZPN w nowej formule, narodził się w Drawsku Pomorskim i tam został sfinalizowany, 14 czerwca 2015 r. Kolejne turnieje finałowe Ligi Żaków Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, miały miejsce: 19 czerwca 2016 r. w Barwicach i 10 czerwca 2017 r. w Karlinie!

W tegorocznym Turnieju Finałowym Ligi Żaków KOZPN, rozegranym 10 czerwca 2018 r., w Ustroniu Morskim, zagrały 10-osobowe zespoły:
- z grupy białogardzkiej: reprezentacja złożona z przedstawicieli: UKS Unia Białogard i MKS Sokół Karlino
- z grupy drawskiej: Szkółka Piłkarska Junior Kalisz Pomorski
- z grupy kołobrzeskiej: reprezentacja złożona z przedstawicieli: Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg i MKP Kotwica Kołobrzeg
- z grupy koszalińskiej grodzkiej: reprezentacja złożona z przedstawicieli: KKPN Bałtyk Koszalin i KS Gwardia Koszalin
- z grupy koszalińskiej ziemskiej: reprezentacja złożona z przedstawicieli: Akademii Sportu Zryw Kretomino, KS Bajgiel Będzino, SP Dąbrowa/KS Sieciemin, UKS Olimpia Bobolice i Sianowskiej Akademii Sportu
- z grupy sławieńskiej: reprezentacja złożona z przedstawicieli: UKS Orlik Darłowo, UKS Sława Jedynka Sławno i Szkółki Piłkarskiej Wiekowianka Wiekowo/Szkoła Dobiesław
- z grupy szczecineckiej: reprezentacja złożona z przedstawicieli: Akademii Piłkarskiej Szczecinek i Akademii Piłkarskiej Reissa Szczecinek
- z grupy świdwińskiej: Akademia Piłkarska Technik Świdwin
- z grupy wałeckiej: MUKS Szkółka Piłkarska Orzeł 2010 Wałcz
Morskoustroński Finał Ligi Żaków KOZPN, organizowany przez Koszaliński Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Koszalinie, otworzyli: Jerzy Kołakowski - Wójt Gminy Ustronie Morskie, Robert Żolik - Członek Zarządu KOZPN, zarazem Prezes NKS Astra Ustronie Morskie - gospodarza imprezy, Rafał Łasecki - Członek Zarządu KOZPN, zarazem koordynator rozgrywek Ligi Żaków w grupie kołobrzeskiej, Elżbieta Litewka - Członkini - Członek Zarządu KOZPN, zarazem Przewodniczący Wydziału Szkolenia i Ryszard Wątroba - Członek Zarządu KOZPN, zarazem koordynator rozgrywek Ligi Żaków z ramienia Zarządu KOZPN w Koszalinie.

Mecze trwały 1x12. minut. Drużyny grały systemem 'każdy z każdym' - w jednej 9-zespołowej grupie - równocześnie na czterech, bardzo dobrze przygotowanych boiskach W każdej z  9 rund, odpoczywała jedna drużyna.

Spotkania sędziowali: Łukasz Gogacz, Łukasz Kobusiński, Jerzy Kurant, Rafał Łasecki, Konrad Matczak i Stanisław Piwowarski. Turniej zabezpieczał medycznie Dominik Jabłoński. Sekretariat Finału Ligi Żaków KOZPN, tworzyli: Rubina Kosmala - Wiceprezes Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg, która ponadto szefowała grupie osób wydających posiłki, Tomasz Kwiatkowski, w którego gestii było nagłośnienie i spikerka oraz Ryszard Wątroba, czuwający nad sprawnym przebiegiem imprezy.

W trakcie zmagań żaków nie prowadzi się żadnej punktacji. Symboliczną kolejność zespołów ustala się według ilości rozegranych turniejów. Przy równej ilości rozegranych turniejów, stosowana jest kolejność alfabetyczna.

Na 36. gier - dodać trzeba bardzo emocjonujących - tylko pięć, zakończyło się remisami i seriami rzutów z punktu karnego! Strzelono 134 gole, co daje średnią 3,75 bramki na jedno spotkanie!

W tym bardzo dobrze przygotowanym, staraniem Rafała Łaseckiego i Roberta Żolika turnieju, zagrali (w nawiasie ilość drużyn w grupie i ilość rozegranych turniejów):
Grupa białogardzka (5/6): Szymon Żebrowski (Sokół), Hubert Kucięba (Unia), Bartosz Lesiuk, Karol Michałko, Maciej Nartowski i Maciej Wójtowicz (wszyscy Sokół), Wiktor Ciołek, Kacper Kustra, Gabriel Szczepański, Alan Żak (wszyscy Unia).

Grupa drawska (9/12): Jakub Tolwaj, Mateusz Czerniawski, Kacper Fajgier, Mikołaj Gozdera, Maciej Hypki, Antoni Kasielski, Kamil Leśniewski, Oliwier Rzeszuto, Błażej Skrobacki, Bartosz Stateczny i Filip Stąporek (wszyscy SP Junior).

Grupa kołobrzeska (8/4): Ksawery Klewicki, Jan Duda, Oskar Kolasiński, Kajetan Krawczyński, Alan Skorupa (AP Kotwica), Dawid Cecot, Antoni Filipczak, Igor Grzankowski, Błażej Kolasa i Jan Wojciechowski (MKP Kotwica).

Grupa koszalińska grodzka (10/4): Stanisław Fornalak (Gwardia), Szymon Obtułowicz (Bałtyk), Sasza Bebich, Julian Czeszejko, Jakub Czudowski, Wojciech Filipiak, Filip Gil, Mateusz Madera i Andrzej Ossowski - najlepszy strzelec imprezy (Gwardia).

Grupa koszalińska ziemska (9/5): Piotr Garnicki (SAS), Wiktor Grzęca (Bajgiel), Wiktor Petrus (SP Dąbrowa/KS Sieciemin), Antoni Gołębiowski, Jakub Kościołowski (Olimpia), Bartosz Dacyszyn, Błażej Rymarkiewicz (SAS), Szymon Karpowicz, Oliwier Lenio i Oliwier Prymas (AS Zryw).

Grupa sławieńska (11/8): Jan Płóciennik, Kacper Dydyna, Max Dydyna, Filip Hinc, Marcin Kunysz, Jakub Milczarek (Orlik), Arkadiusz Fedoruk, Igor Łuczak (Sława Jedynka), Maciej Krawczyk i Jakub Sikora (SP Wiekowianka/Szkoła Dobiesław).
Grupa szczecinecka (11/8): Dominik Stępień (AP Szczecinek), Adrian Bernatek, Kamil Fiłonowicz, Jakub Kawcewicz, Mikołaj Kowalski, Mateusz Maksalon, Miłosz Piecewicz, Bartosz Pilecki, Adrian Pyciński i Filip Szafraniec (AP Reissa).

Grupa świdwińska (6/5): Dominik Tomasik, Michał Babiak, Kacper Bujak, Adam Giluk, Jakub Rapita, Wojciech Piwosz, Amelia Romanowska, Filip Sosnowski i Maciej Wiśniewski (AP Technik).

Grupa wałecka: Adam Romanowski, Patryk Doberstein, Remigiusz Gaczyński, Maciej Gąsior, Mikołaj Kwiatkowski, Jan Ostrowski, Bartłomiej Sasiński, Maciej Skrętowicz, Filip Stawski i Julian Wołejko.

źródło: Ryszard Wątroba
 

multimedia
najnowsze multimedia





co ? gdzie ? kiedy ?
poprzedni wrzesień 2018 nastepny
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nd
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
dzisiejsze newsy
inne/inne sporty: 1
koszykówka/I liga: 1
koszykówka/PLK: 1
piłka nożna/kobiety: 1
 
top komentarze
newsy:
6 » Nie żyje Marcin Tomaszk »
5 » Madray w Spójni
3 » Podsumowanie 6. kolejki »
2 » Wzrost kosztu budowy st »
1 » Błyszko zasila szeregi  »
1 »
1 » 7. kolejka koszalińskie »
1 » Awansowały na podium
1 » Powołanie dla Ratajczyk
1 » Budzinauskas wrócił na  »
mecze:
76 » SCRS Barlinek-Piast Kar »
48 » Dąb Dębno-Iskierka Szcz »
37 » Orzeł Wałcz-Pogoń Połcz »
36 » MKP Szczecinek-Intermar »
28 » Pomorzanin Nowogard-OKS »
28 » Orzeł Pęzino-Unia Starg »
27 » Ina Goleniów-Olimp Gośc »
26 » Arkonia Szczecin-Poloni »
24 » Korona Człopa-Darłovia  »
23 » Jedność-Ikar Krosino-Sł »
aktualnie na portalu
zalogowanych: 7
labul9991 Mazi
mksmieszko mokyS
Pszczelarz tasik
Vampeta
gości: 1293
statystyki portalu
• drużyn: 2747
• imprez: 110779
• newsów: 69866
• użytkowników: 67871
• komentarzy: 1053828
• zdjęć: 750365
• relacji: 36891
Najwiďż˝kszy Skateshop w Szczecinie.


widzisz błąd na stronie - zgłoś go nam
© 2006-2018 - by ligowiec team
Polityka Cookies