piłka nożna / Ekstraklasa -
Runjaic: Będziemy walczyć i pracować
autor: pogonszczecin.plKosta Runjaic, trener Pogoni Szczecin: - Jesteśmy rozczarowani, bo wynik nie odzwierciedla przebiegu meczu. Walczyliśmy, jak się dało. Udało nam się wyrównać. Mieliśmy wielką szansę, której nie wykorzystaliśmy jeszcze przed przerwą, ale w drugiej połowie nam się udało zdobyć gola. Ostatecznie nie utrzymaliśmy przewagi. Chłopcy dali z siebie wszystko. Zrobili dziś to, co ćwiczyliśmy. Po pięciu porażkach ten punkt może cieszyć. Możemy rozmawiać o tym, czy mogliśmy grać. Jasne jest, że pojutrze nie będzie lato.
W przyszłych tygodniach musimy być gotowi na taką pogodę. Jestem ciekawy, czy naprawimy boisko. Uważam, że przy golu na 2:2 wcześniej był faul. Widziałem powtórkę. Zrobiliśmy krok do przodu. Boisko wyglądało tak, jak wyglądało. Decyzja o grze jest dyskusyjna. Będziemy walczyć i pracować.

autor: kogutWaldemar Fornalik, trener Piasta Gliwice: - Jeżeli chodzi o wynik, to jesteśmy zadowoleni. Pogoń mogła rozstrzygnąć spotkanie. Udało nam się stworzyć sytuację z wolnego i zdobyć gola. To była nagroda za walkę. Mniej dziś było piłki, a więcej walki. Chcieliśmy grać kombinacyjną piłkę, ale stan murawy na to nie pozwalał. Moim zdaniem boisko nie nadawało się do gry. Pogoń lepiej dostosowała się do warunków. Ale brawa za ambicję dla moich zawodników. Zabieramy jeden punkt wywalczony na bardzo trudnym terenie.
źródło: pogonszczecin.pl