piłka nożna / IV liga
piłka nożna / IV liga -
Filmowy strzał Norsesowicza
Jarosław Norsesowicz bardzo chciał strzelić bramkę w poprzednim meczu z Wybrzeżem Rewalskim. Zrobił to z tygodniowym opóźnieniem. Gol był jednak tak piękny, że chyba każdy bank na świecie umorzyłby mu za to odsetki za zwłokę. Dla tej bramki warto było jechać do Gryfina. I co najważniejsze, był to strzał zupełnie inny niż cały mecz, a zdecydował o jego zwycięzcy.

Mecz nie był porywający. Przewaga w polu i umiejętności techniczne były po stronie Floty, po stronie gospodarzy szczelna obrona, żelazna dyscyplina taktyczna i Robert Śliwiński, który bodaj jako jedyny nie bał się Floty i przyznać trzeba, że był bliski sprawienia psikusa. Jeśli chodzi o ilość klarownych sytuacji podbramkowych, to była jednak na korzyść Energetyka.
Zawodnicy Floty koniecznie chcieli z piłką wjechać do bramki gospodarzy. A wobec wspomnianej szczelnej obrony gryfinian, było to niemożliwe, a co najmniej bardzo trudne. Szansą były więc strzały z daleka. Ale na te piłkarze ze Świnoujścia zdobyć się nie mogli lub nie chcieli. Wreszcie zdecydował się po 55 minutach gry Jarosław Norsesowicz i huknął zza linii pola karnego tuż przy słupku tak zaskakująco, że większość widzów zrozumiała o co chodzi dopiero gdy piłka była w siatce.

Pierwszą sytuację miał w 2 minucie Cezary Przewoźniak, jednak nie sięgnął piłki jak należy i ta mu uciekła. Najbliższa zdobycia prowadzenia była jednak Flota w 21 minucie, kiedy to strzał Piotra Dziuby trafił w górną część poprzeczki. W 25 po raz pierwszy daje o sobie znać Śliwiński. Strzeżony przez trzech obrońców próbuje mimo wszystko wyjść na czystą pozycję, ale się spala, tzn. strzela zbyt szybko i niecelnie. W 36 uderza z wolnego także niecelnie. Tuż przed przerwą wpada w pole karne, jest sam na sam z bramkarzem, III-ligowy arbiter Jacek Demczur dopatruje się w interwencji Prusaka nieczystości i dyktuje rzut karny dla gospodarzy. Wykonuje go Marcin Pietraszewski i strzela w lewo obok bramki.

W drugiej połowie znów daje się we znaki Śliwiński, dwukrotnie wpadając w nasze pole karne. W 54 Prusak uprzedza Szymborskiego. Dwie minuty później był opisywany wczesniej rozstrzygający strzał Norsesowicza. Kolejną szansę miał ponownie Norsesowicz w 60 minucie, uderzył z ostrego kąta z lewej strony, Horodyski zmienił kierunek lotu, ale na prawym skrzydle nie było żadnego zawodnika Floty. W 72 Prusak obronił strzał Łęczewskiego. Po chwili kontra Floty i strzał Dziuby obroniony przez Horodyskiego. W 87 Prusak wybił piłkę daleko do przodu, ta momentalnie trafiła w pole karne do Przewoźniaka, który jednak trafił w bramkarza. W ostatniej minucie gry z ostrego kąta uderzył Polak, a turlającą się do bramki piłkę wybił w ostatniej chwili Łazarz.

Tak więc Flota tym razem wymęczyła zwycięstwo, ale najważniejsze że wygrała i przewaga nad peletonem wzrosła już do 10 punktów. W Ustroniu Morskim doszło bowiem do sensacji najwyższego kalibru; wicelider - miejscowa Astra - został rozgromiony 0-4 przez słabiutko spisującą się do tej pory Stal Szczecin. Wracając do Mierzyna - to najbliższy przeciwnik Floty. Stało się dziwną tradycją, że forma drużyn przed meczem z Flotą zwyżkuje. Wygląda więc na to, że za tydzień znów może być ciężka przeprawa. Ale łatwych meczów nie będzie - nikt nie odpuści liderowi.

Flota: Sergiusz Prusak, Damian Krajanowski, Paweł Skrzypek, Michał Niedźwiecki, Marek Niewiada, Mariusz Szczęsny, Dariusz Czerbiński (46, Łukasz Polak), Jarosław Norsesowicz, Łukasz Żebrowski, Piotr Dziuba, Cezary Przewoźniak.

Energetyk: Paweł Horodyski, Kamil Stępień, Andrzej Łęczewski (80, Tomasz Marat), Marek Minkwitz, Łukasz Kargol (80, Paweł Plis), Łukasz Deptuła (65, Kamil Najda), Marcin Pietraszewski, Łukasz Łazarz, Przemysław Szymborski, Robert Śliwiński (82, Marcin Krupa), Marcin Mielnik

Żółte kartki: Mielnik (Energetyk) - 41

Sędziowali: Jacek Demczur, Marek Minkwitz, Witold Lewandowski (Recz)

Obserwator: Zenon Tupacz