Gwardia na podium
autor: tasia Gwardia Koszalin pokonała Kaszubię Kościerzyna 3:1. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Norbert Neumann, a jedną Przemysław Brzeziański.

Koszalinianie prowadzenie objęli już w 6. minucie meczu. Norbert Neumann dograł futbolówkę do Przemysława Brzeziańskiego, a ten skierował ją do bramki gości. Po chwili na bramkę Fabiańskiego uderzał Karol Styś, ale golkiper Gwardzistów popisał się fantastyczną paradę. W 21 minucie było już 2:0 dla podopiecznych Łukasza Drożdżala. Tym razem Dawida Krawcewicza pokonał Norbert Neumann (na zdjęciu). Po 9 minutach przyjezdni powinni zdobyć kontaktowego gola.
Po przewinieniu w szesnastce arbiter wskazał na wapno. Do piłki podszedł Mateusz Łuczak, górą w tym pojedynku był jednak Sebastian Fabiański, który obronił strzał najlepszego snajpera gości.

Od początku drugiej połowy kościerzynianie ruszyli do odrabiania strat. Na bramkę gospodarzy strzelał m.in. Michał Drzymała. W 57. minucie goście zdobyli kontaktową, kuriozalną bramkę. W wyniku zamieszanie w szesnastce koszalinian, próba wybicia piłki zakończyła się samobójczą bramką Norberta Neumanna. Futbolówka odbiła się od jego pleców i Fabiański w tej sytuacji był bezradny. Golkiper miejscowych miał trochę pracy, wykazał się po strzale Łuczaka. W zespole Gwardii trener Drożdżal dokonał zmian i na boisku zameldowali się Wójcik i Bień. W doliczonym czasie gry Neumann przypieczętował wynik. Dzięki zwycięstwu gospodarze sobotniego meczu awansowali na 3. miejsce w ligowej tabeli.

Gwardia Koszalin - Kaszubia Kościerzyna 3:1 (2:0)

Bramki: Przemysław Brzeziański (‘6), Norbert Neumann 2 (’21 i ‘90+1) - Norbert Neumann (’57, sam)

Gwardia: Fabiański - Dondera, Wojciechowski, Stańczyk, Liberacki - Kozawa (68’Zejglic), Szymański, Bień (90’Sidor), Słowiński (62’W.Wójcik) - Neumann, Brzeziański (56’Shinmura)
źródło: własne/ gwardia.koszalin.pl