piłka nożna / II liga
piłka nożna / II liga -
Kotwica lepsza w sparing drugoligowców
W drugim sparingu Kotwica Kołobrzeg odniosła drugie zwycięstwo. Tym razem z Błękitnymi 3:2. Dla stargardzian był to trzeci mecz kontrolny w okresie przygotowawczym i pierwsza porażka. Wcześniej zremisowali z Flotą 0:0 i wygrali 2:0 z Pogonią Szczecin.
Mecz rozpoczął się lepiej dla Błękitnych. W 20 minucie Sebastian Inczewski wykorzystał podanie Bartłomieja Zdunka i pokonał Mateusza Mikę. Wyrównanie padło tuż przed przerwą, a do siatki gości trafił Krzysztof Biegański. Po przerwie Kotwica poszła za ciosem i najpierw Maciej Ropiejko przelobował Andrzeja Budnika, a chwilę później bo podaniu Konrada Mularczyka do siatki trafił Tomasz Rydzak. Wynik meczu ustalił w 61 minucie Michał Magnuski, bezpośrednio z rzutu wolnego.
W zespole Kotwicy zagrali dwaj kolejni testowani piłkarze - 19-letni obrońca Konrad Korczyński i jego rówieśnik, pomocnik Konrad Mularczyk. Obaj w poprzednim sezonie występowali w III-ligowych rezerwach Ruchu Chorzów. Korczyński rozegrał 26 spotkań i strzelił 2 bramki, z kolei Mularczyk zagrał w 17 meczach, strzelając 6 goli.

W związku z odwołaniem pucharowego wyjazdu do Limanowej już w piątek Kotwica zagra kolejny sparing. W Ustroniu Morskim będzie podejmowana przez beniaminka III ligi - Astrę. Początek tego meczu o godzinie 18.

Kotwica Kołobrzeg Błękitnymi Stargard 3:2
Krzysztof Biegański 43, Maciej Ropiejko 55, Tomasz Rydzak 57 - Sebastian Inczewski 20, Michał Magnuski 61.

Kotwica Kołobrzeg:
33. Mateusz Mika - 3. Kacper Chruściński (46, 15. Konrad Korczyński), 18. Jakub Poznański (46, 5. Daniel Kokosiński), 20. Paweł Szutenberg (46, 16. Paweł Rzepnikowski), 19. Michał Jaczewski (46, 6. Adrian Cieślak), 10. Tomasz Rydzak, 17. Jakub Downar-Zapolski (46, 8. Patryk Pietras), 11. Dawid Ambroziak (46, 4. Konrad Mularczyk), 14. Krzysztof Bułka (46, 7. Patryk Skórecki), 9. Krzysztof Biegański (46, 22. Tomasz Bejuk), 23. Damian Kugiel (46, 21. Maciej Ropiejko).

Błękitni Stargard: 12. Andrzej Budnik (88, 90. Krzysztof Wasikowski) - 3. Piotr Wojtasiak (46, 2. Patryk Kurant), 19. Tomasz Pustelnik (46, 7. Maciej Liśkiewicz), 15. Sebastian Murawski (46, 8. Patryk Baranowski), 24. Rafał Gutowski (46, 6. Ariel Wawszczyk), 23. Łukasz Kosakiewicz, 20. Bartłomiej Poczobut (46, 25. Oskar Fijałkowski), 5. Bartłomiej Zdunek (46, 14. Bartosz Flis), 17. Maciej Więcek (46, 18. Wojciech Fadecki), 10. Robert Gajda (46, 16. Michał Magnuski), 9. Sebastian Inczewski (46, 11. Krzysztof Filipowicz).
źródło: mkpkotwica.pl / własne