piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Minimalna porażka Pogoni
autor: paulinusDobry, szybki mecz zobaczyli w sobotę kibice na stadionie OSiR w Raciborzu. RTP Unia pokonała Pogoń Women Szczecin 1:0, po bramce Chinasy. Wynik mógł być jednak znacznie wyższy, ale gospodyniom zabrakło zimnej krwi w decydujących momentach. Sędziny nie uznały trzech bramek, zdobytych przez Unię, gdyż dopatrzyły się pozycji spalonych.
Mecz był szybki i zacięty do ostatnich minut. Pogoń Szczecin udowodniła, że dobra postawa na wiosnę nie jest dziełem przypadku. Oby więcej takich ciekawych spotkań w Ekstralidze, a wtedy poziom rozgrywek na pewno wzrośnie.
Trzeba przyznać, że szczecinianki zagrały dobrze taktycznie i bardzo konsekwentnie. Skupiły się na obronie i robiły to bardzo dobrze. Bramka na wagę trzech punktów padła w 37 minucie. Prawą stroną w swoim stylu przedarła się słowaczka Ivana Bojdova i mocno dośrodkowała w pole karne przyjezdnych. Tam umiejętnie akcje zamknęła Chinasa Okoro Gloria i głowa wpakowała piłkę do siatki. Było to 15 celne trafienie Nigeryjki, która na dzień dzisiejszy jest najskuteczniejszą piłkarką Ekstraligi.

Pogoń do końca próbowała atakować jednak groźnej sytuacji bramkowej w całym spotkaniu nie stworzyła. Były strzały z dystansu i stałe fragmenty gry z którymi bez problemu radziła sobie defensywa gospodyń i Daria Antończyk w bramce.

RTP UNIA RACIBÓRZ - POGOŃ WOMEN SZCZECIN 1 - 0 (1 - 0)
Chinasa Okoro Gloria 37'

RTP Unia: Antończyk - Pawlak, Górnicka, Konsek, Leśnik - Chudzik, Mika, Pożerska, Bojdova (Istokova 81') - Chinasa (Jaszek 90'), Tarczyńska (Wiśniewska 87')

Pogoń: Piotrowska, Proposina, Gumuła, Kowalik M., Siwińska, Barlage (Barlewicz), Kasperska, Monika Sinka (Ładniak), Zdunek, Zsuzsanna Sinka, Balcerzak.