inne / pływanie
inne / pływanie -
Szczecinianie z medalami
autor: meOd czwartku w Poznaniu rozgrywane są Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu. Reprezentanci MKP Szczecin wywalczyli już 5 medali. Dwa z nich padły łupem złotego medalisty niedawnych Mistrzostw Europy na 1500 metrów Mateusza Sawrymowicza. Szczecinianin był najlepszy na 800 metrów stylem dowolnym. Blisko podium był w tym biegu także Filip Zaborowski, który był piąty. Martwi natomiast dopiero dziesiąta lokata Przemka Stańczyka, któremu daleko do najlepszych wyników. Sawrymowicz i Zaborowski razem stanęli na podium po finale na dystansie o połowę krótszym. Tu triumfował Michał Szuba z WKS Śląsk (3:46,88; 3:47,01; 3:48,77).
W finałowym biegu na 100 metrów stylem grzbietowym zobaczyliśmy trzy szczecinianki. Na podium staneła jednak tylko Agnieszka Krzyżostaniak, Zuzanna Przasnek była siódma a Agnieszka Małecka dziewiąta. Medal na 100 m motylkiem wywalczył także Oskar Krupecki, który przegrał tylko z Marcinem Babuchowskim.

W wyścigu sztafet 4x200 m stylem dowolnym bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki AZS AWF Warszawa w składzie z Otylią Jędrzejczak. Poprawiły one swój własny rekord Polski (8:09,11) na 8:07,26. Nasze panie Przasnek, Małecka, Krzyżostaniak i Piekarska uplasowały sie tuż za podium. Dwukrotnie blisko podium meldowała się indywidualnie Magda Piekarska, na 1500 m dowolnym była czwarta a na 800 piata. Piate miejsca przypadly takze w udziale Annie Mikołajczak (200 motylkiem) i Robertowi Wilkowieckiemu (200 grzbiet).
źródło: wlasne