piłka nożna / Pozostałe rozgrywki
piłka nożna / Pozostałe rozgrywki -
Podsumowanie Paradise Cup
25 lutego 2007 roku został rozegrany pierwszy nieoficjalny turniej o tytuł Halowego Mistrza Szczecina.

Organizatorem niniejszej imprezy był zespół z Środowiskowej Ligi Futsalu, a mianowicie Paradise Szczecin. Poza organizatorem w zabawie wzięły również udział drużyny z ligi TKKF (Restauracja Sens) oraz HALP (Centrum Usług Pocztowych).

Po dokonaniu przez sędziów losowania, drużyny stanęły do pierwszej potyczki. Na początek na parkiet wybiegł gospodarz turnieju Paradise oraz Restauracja Sens. Ambitnie grające ekipy pierwszą połowę zakończyły wynikiem remisowym 4:4. Wszystko wskazywało na to, że w drugiej połowie na parkiecie będziemy oglądali podobny pojedynek. Jak się jednak okazało w tej części spotkania swoje bramki zdobywali już tylko zawodnicy Paradise i spotkanie zakończyło się wynikiem 11:4 na korzyść tej ekipy.
Po krótkiej przerwie do boju o mistrzostwo Szczecina stanęli zwycięzcy z TKKF i HALP. Mecz był równie interesujący jak poprzedni, pierwszą połowę wygrała 6:4 Restauracja Sens, niestety w drugiej połowie musieli uznać wyższość rywali i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 9:7 dla CUP.

Rozstrzygnięcie miało się dokonać w ostatnim pojedynku. Drużyny przystąpiły do niego bardzo skoncentrowane. Gra była dość asekuracyjna i żadna z ekip nie chciała się za bardzo odkryć przed przeciwnikiem. Świadczyć o tym może również wynik z pierwszej połowy, w której to o jedną bramkę skuteczniejsi okazali się zawodnicy CUP, schodząc na przerwę przy stanie 2:1. W drugiej połowie, mecz się trochę ożywił, ale tylko do stanu, gdy zawodnicy Paradise gonili wynik. Najpierw remisując 2:2, a następnie odrabiając straty na 3:3. Ostatnie pięć minut spotkania to klasyczna „klepka” w wykonaniu Paradise. Było to rozegranie taktyczne, gdyż rezultat jaki widniał tablicy dawał im pewne zwycięstwo w turnieju. Do końca meczu nic się nie zmieniło i faktem się stało że w tym roku najlepszą halową drużyną Szczecina okazał się Paradise.

Na zakończenie nastąpiło uroczyste wręczenie pucharów i nagród indywidualnych.

Najlepszym bramkarzem został wybrany Roman Kochaniewicz z Paradise, a najwszechstronniejszym zawodnikiem Grzegorz Gunia z Restauracji Sens.

Gratulując bardzo udanego turnieju pozostaje mieć nadzieję, że taka impreza wejdzie na stałe do kalendarza sportowego Szczecine i będzie rozgrywana już co roku.
źródło: własne / Radosław Walas