inne / tenis
inne / tenis -
Masters Cup: trzecia porażka Polaków

Mariusz Fyrstenberg i szczecinianin Marcin Matkowski z trzema porażkami na koncie zakończyli rywalizację w Grupie Złotej w turnieju Masters Cup ATP. Polacy przegrali w piątek 3:6, 3:6 z Markiem Knowlesem z Bahamów i Kanadyjczykiem Danielem Nestorem.
Polacy byli w imprezie rozstawieni z ósemką, natomiast ich rywale z trójką. Ich ostatni mecz w turnieju trwał godzinę i 13 minut, a Fyrstenberg i Matkowski popełnili w nim trzy podwójne błędy serwisowe, podczas gdy ich rywale jeden. Natomiast osiągnęli przewagę w asach serwisowych 8:1.
W pierwszym secie, trwającym 32 minuty, wyrównana gra toczyła się do stanu 3:3, kiedy Polacy po raz pierwszy w meczu przegrali swój serwis. Do kolejnego „breaka” na korzyść rywali doszło w dziewiątym gemie, dzięki czemu Knowles i Nestor rozstrzygnęli na swoja korzyść losy pierwszej partii.

Od początku drugiego seta obie pary ponownie utrzymywały swoje podania, tym razem do stanu 4:3 dla Knowlesa i Nestora, którzy w ósmym gemie po raz trzeci przełamali Polaków i po wygraniu swojego podania zakończyli mecz efektownie wygranym gemem bez straty punktu.

W ten sposób Fyrstenberg i Matkowski, w swoim debiucie w Masters Cup, zajęli ostatnie miejsce w grupie. Wcześniej ponieśli bowiem porażki: 3:6, 4:6 ze Szwedem Jonasem Bjoerkmanem i Białorusinem Maksimem Mirnyjem (nr 2.), a w środę ulegli 3:6, 7:6 (7-4), 3:6 Francuzowi Fabrice Santoro i Serbowi Nenadowi Zimonjicowi (5.).

Z pierwszego miejsca w Grupie Złotej awansowali do półfinałów Szwed Jonas Bjoerkman i Białorusin Maksim Mirnyj. Szwedzko-białoruska para zapewniła sobie awans wygrywając w piątek 6:3, 7:6 (9-7) z Francuzem Fabricem Santoro i Serbem Nenadem Zimonjicem (nr 6.). Drugie miejsce, premiowane awansem do 1/2 finału, przypadło Knowlesowi i Nestorowi.

W półfinale rywalami Knowlesa i Nestora będą zwycięzcy Grupy Czerwonej – Australijczyk Paul Hanley i Kevin Ullyett z Zimbabwe (nr 4.), natomiast Bjoerkman i Mirnyj zmierzą się w sobotę z Czechem Martinem Dammem i Leanderem Paesem z Indii (6.).