piłka nożna / III liga TUPACK - 07.06.2024 10:16
Zamykamy ligę
Wygraną w Baniach przedłużył nam się o 4 dni piłkarski sezon 2023/24 o wojewódzki finał Pucharu Polski, ale oby takich kłopotów mieć więcej. Najpierw jednak trzeba zakończyć III ligę, a to nastąpi w najbliższą sobotę, o godzinie 17:00 na stadionie im. Leszka Zakrzewskiego przy ul. Matejki 22 Świnoujściu.

Przeciwnikiem będzie Klub Piłkarski Starogard Gdański. Goście nie mają szans na utrzymanie się w III lidze, a nawet na zajęcie przedostatniego miejsca. W 33 meczach zebrali bowiem tylko 13 punktów i do przedostatniej Unii Solec Kujawski tracą 12. Flota utrzymanie ma zapewnione, ale może jeszcze nieco podskoczyć w tabeli.
piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 06.06.2024 15:34
Terminarz 2024/2025. Pogoń rozpocznie sezon z Koroną u siebie
autor: tkowDepartament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy opublikował zestaw par sezonu 2024/25 PKO Bank Polski Ekstraklasy. Inauguracja nowego sezonu odbędzie się w piątek 19 lipca 2024 roku, a jego zakończenie zaplanowano na 24 lub 25 maja 2025 roku. Wszystkie kolejki zostaną rozegrane w terminach weekendowych.

W pierwszej kolejce wszystkie kluby z Ekstraklasy, reprezentujące Polskę w rozgrywkach UEFA, rozpoczną - na własną prośbę - meczami na swoich stadionach. Jagiellonia Białystok zagra z Puszczą Niepołomice, Śląsk Wrocław z Lechią Gdańsk, a Legia Warszawa podejmie Zagłębie Lubin.
koszykówka / PLK Bengoro - 06.06.2024 09:27
King znowu na prowadzeniu
autor: tkow King Szczecin od drugiej kwarty kontrolował wydarzenia na parkiecie, wygrał z Treflem Sopot 75:59 i dzięki temu prowadzi 2-1 w serii finałowej ORLEN Basket Ligi. Mecz nr 4 w piątek o godz. 20:00.

Od początku to gospodarze mieli małą przewagę - było to możliwe dzięki trafieniom z dystansu Avery’ego Woodsona. Odpowiadali jednak na to Jarosław Zyskowski i Geoffrey Groselle, a do remisu doprowadził Andy Van Vliet. Ostatecznie po rzucie wolnym Przemysława Żołnierewicza po 10 minutach było 15:14. W drugiej kwarcie Benedek Varadi dość szybko dawał przewagę Treflowi. Na odpowiedź szczecinian nie trzeba było długo czekać, a dzięki zagraniu Michale Kysera to gospodarze byli już lepsi o sześć punktów. Zespół trenera Żana Tabaka ciągle nie mógł odnaleźć rytmu w ataku. Z kolei po rzutach wolnych Kacpra Borowskiego i trafieniu Żołnierewicza różnica wzrosła do 12 punktów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 34:22.
koszykówka / PLK Bengoro - 05.06.2024 10:05
Brązowe medale dla WKS Śląska Wrocław
autor: tkowWKS Śląsk Wrocław pokonał PGE Spójnię Stargard 87:85 w drugim meczu serii i tym samym wywalczył brązowe medale ORLEN Basket Ligi!

Stargardzianie musieli radzić sobie bez Wesa Gordona i Adama Łapety, ale mimo tego na początku meczu inicjatywa ofensywna była właśnie po ich stronie - dzięki trafieniu Stephena Browna byli lepsi o cztery punkty. WKS Śląsk ciągle był jednak bardzo blisko, a po trójce Jakuba Nizioła wychodził nawet na prowadzenie. Ostatecznie po jego wsadzie po 10 minutach było 25:22. W drugiej kwarcie wrocławianie zaczęli budować większą przewagę - dobrze wykorzystywali możliwości Dusana Mileticia. Dzięki kolejnej akcji Serba różnica wynosiła nawet 10 punktów. Przyjezdni wracali do gry, bo mogli liczyć na trafienia Bena Simonsa oraz Alexa Steina. Kolejna trójka tego pierwszego oznaczała już remis! Dzięki rzutom wolnym Sauliusa Kulvietisa pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 49:47.
piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety Bengoro - 04.06.2024 18:20
Zoe Maxwell odchodzi z Pogoni Szczecin
autor: tkowZoe Maxwell odejdzie z kobiecej Pogoni Szczecin po zakończeniu sezonu 2023/24.

Środkowa pomocniczka trafiła do granatowo-bordowej drużyny w lutym podpisując umowę z klubem na pół roku w zastępstwie za Heather Seybert. Od tamtej pory w rundzie wiosennej rozegrała dziesięć spotkań, w których zaliczyła jedno trafienie w starciu 21. kolejki z Pogonią Tczew, a także raz asystowała przy bramce Emilii Zdunek w 13. kolejce z AP Orlenem Gdańsk.
koszykówka / PLK Bengoro - 04.06.2024 18:13
We wtorek poznamy brązowego medalistę!
autor: tkowWKS Śląsk Wrocław czy PGE Spójnia Stargard? Już we wtorek poznamy brązowego medalistę ORLEN Basket Ligi w sezonie 2023/24!

W pierwszym spotkaniu między tymi drużynami WKS Śląsk wygrał 88:83. Samo zwycięstwo w dwumeczu nie jest jednak kluczowe, a właśnie jego rozmiar. Ten wynik oznacza, że zespół z Wrocławia ma pięć punktów przewagi przed rewanżem. Zespół trenera Miodraga Rajkovicia może więc we wtorek nawet przegrać, ale różnicą nie większą niż cztery punkty. W przypadku zwycięstwa PGE Spójni pięcioma punktami, zobaczymy dogrywkę.
piłka nożna / Pozostałe rozgrywki
piłka nożna / Pozostałe rozgrywki TUPACK - 03.06.2024 16:33
Walczymy o finał!
Ligowo-pucharowy przeplataniec trwa. Teraz czas na półfinały Pucharu Polski ZZPN, w tym spotkanie Iskra Banie - Flota Świnoujście. Zostanie ono rozegrane na boisku w Baniach, pojutrze, tj. w środę 05 czerwca 2024 o godzinie 18:00.

Z drużyną Iskry spotkaliśmy się już w Pucharze Polski w sezonie 2018/19. Była to IV runda, a licząc 'od dołu' 1/32 finału. Pojedynek był można powiedzieć dwuetapowy. 01 grudnia 2018 wyruszyliśmy w podróż, ale już w autokarze otrzymaliśmy telefon, że boisko w Baniach nie nadaje się do gry i zawróciliśmy spod Przybiernowa. Ostatecznie mecz odbył się 23 lutego 2019 w Gryfinie na boisku ze sztuczną nawierzchnią, przy świetle elektrycznym.
inne / lekka atletyka
inne / lekka atletyka paulinus - 03.06.2024 13:32
Udana inauguracja Liska
autor: paulinusPiotr Lisek (OSOT Szczecin) udanie rozpoczął sezon letni. Tyczkarz najpierw podczas piątkowego Mityngu 'Lisek w domu', w swojej rodzinnej miejscowości Duszniki pokonał poprzeczkę na wysokości 5,82. W pierwszych próbach zaliczył 5.42, 5.62 oraz 5.72. Później za drugim podejściem pokonał 5.82 i zostając wiceliderem europejskich tabel zapewnił sobie zwycięstwo. W obliczu nieudanych skoków niegdysiejszego rekordzisty świata Francuza Lavilleniego na 5.82, pewny wygranej Lisek atakował jeszcze, bezskutecznie, 5.92. Drugi w konkursie był Renaud Lavillenie (5.72), trzeci Robert Sobera (5.62). Z kolei w niedzielę w Białymstoku rekordzista Polski w pierwszych próbach pokonywał 5.42, 5.62 oraz 5.72 i w obliczu strąceń partnera z grupy treningowej, Greka Karalisa, zajął pierwsze miejsce. Czwarty z wynikiem 5.62 był Robert Sobera.