piłka nożna / Ekstraklasa -
Zwycięska niedziela w Belek
autor: pogonszczecin.plZa Portowcami już drugi sparing podczas zgrupowania w Turcji. Dziś na stadionie głównym hotelu Regnum w Belek nasi piłkarze pokonali rumuński FCSB 2:0. Bramki dla Dumy Pomorza zdobywali Mariusz Fornalczyk i Luka Zahović.

Pierwszy strzał w meczu oddał Kamil Grosicki. Pomocnik Pogoni Szczecin uderzył sprzed pola karnego wysoko ponad bramką rywali. FCSB groźnie odpowiedziało w 11. minucie. Edjouma z około osiemnastu metrów trafił w słupek bramki strzeżonej przez Klebaniuka. W 14. minucie urazu po starciu z jednym z rywali doznał Linus Wahlqvist. Szweda na placu gry natychmiast zastąpił Dawid Rezaeian. Mecz przez pierwsze pół godziny miał dość wyrównany przebieg, a żadna z drużyn nie potrafiła sobie stworzyć naprawdę dogodnej sytuacji do strzelenia gola. Portowcy mocniej przycisnęli w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. Gola szukaliśmy chociażby za sprawą strzałów Stolarskiego i Dąbrowskiego, jednak oba przeleciały wysoko ponad bramką Vlada.
Po zmianie stron jako pierwsi groźnie zaatakowali Portowcy. W 54. minucie strzał z dystansu Bichakhchyana z największym trudem po rykoszecie obronił golkiper FCSB. W 61. minucie trener Jens Gustafsson wymienił niemal wszystkich zawodników przebywających wówczas na boisku. Jedynym piłkarzem Pogoni, który pozostał na placu gry od pierwszej minuty stał się Bartosz Klebaniuk. Portowcy w odmienionym składzie jeszcze bardziej przeważali nad rywalami. W 72. minucie Zahović świetnie dograł do wbiegającego w pole karne drużyny przeciwnej Fornalczyka, a ten pewnym strzałem pokonał rumuńskiego golkipera. W 79. minucie miała miejsce kolejna akcja duetu Zahović-Fornalczyk. Tym razem strzał 'Fornala' skutecznie wybronił Vlad. Zaraz potem Borges podawał do Przyborka, a 16-letni piłkarz w sytuacji oko w oko nie był w stanie pokonać bramkarza przeciwników. Wynik spotkania ustalił w 83. minucie bardzo aktywny od swojego wejścia na boisko Zahović. Słoweniec mocnym strzałem pod poprzeczkę zapewnił naszej drużynie pewne zwycięstwo 2:0 w niedzielnym sparingu z Rumunami.

1:0 Mariusz Fornalczyk 72'
2:0 Luka Zahović 83'

Pogoń: 81. Bartosz Klebaniuk - 32. Leonardo Koutris (4. Leo Borges 61’), 13. Kostas Triantafyllopoulos (33. Mariusz Malec 46’), 23. Benedikt Zech (14. Kamil Drygas 61’), 28. Linus Wahlqvist (74. Dawid Rezaeian 14', 41. Paweł Stolarski 22’, Dawid Rezaeian 80') - 7. Rafał Kurzawa (99. Mateusz Łęgowski 61’), 8. Damian Dąbrowski (20. Alex Gorgon 61’), 22. Vahan Bichakhchyan (27. Sebastian Kowalczyk 61’), 15. Marcel Wędrychowski (10. Luka Zahović 46’), 11. Kamil Grosicki (73. Adrian Przyborek 61’) - 9. Pontus Almqvist (17. Mariusz Fornalczyk 61’).
Rezerwowi: 1. Dante Stipica, 71. Konrad Magnuszewski, 72. Yadegar Rostami, 54. Kacper Łukasiak, 19. Kacper Kostorz.

FCSB (skład wyjściowy): 99. Andrei Vlad - 22. Deian Sorescu, 17. Iulian Cristea, 16. Joonas Tamm, 28. Alexandru Pantea, 24. Boban Nikolov, 18. Malcolm Edjouma, 80. Eduard Radaslavescu, 11. David Miculescu, 96. Andrea Compagno, 7. Florinel Coman
Rezerwowi: 12. Alexandru Maxim, 98. Andrei Cordea, 2. Valentin Cretu, 5. Joyskim Dawa, 8. Adrian Sut, 26. Razvan Oaida, 27. Darius Olaru, 19. Billel Omrani, 33. Risto Radunović, 32. Stefan Tarnovanu, 15. Mihai Toma, 77. Sorin Serban

Żółte kartki: Koutris (33'), Edjouma (76')

źródło: pogonszczecin.pl