Zawisza pokonany, lider w Kołobrzegu!
autor: BengoroKotwica Kołobrzeg pokonała w wyjazdowym spotkaniu bydgoskiego Zawiszę 2:0. Dzięki zwycięstwu w 21 kolejce i remisie Olimpii Grudziądz z Jarotą Jarocin zespół Dietmara Brehmera wskoczył na pozycję lidera trzeciej ligi grupy drugiej.

Początek spotkania rozpoczął się od zderzenia głowami Leszka Jagodzińskiego i Adama Paliwody. Całe szczęście uderzenie okazało się niegroźne i obu zawodników widzieliśmy po chwili na murawie. Gospodarze odważnie rozpoczęli spotkanie. Najpierw groźnie zrobiło się po rzucie rożnym, ale piłkę pewnie złapał Oskar Pogorzelec. Chwilę później na uderzenie z dystansu zdecydował się zawodnik Zawiszy. Czujny ponownie był nasz bramkarz. Kotwica pierwsze zagrożenie pod bramką drużyny z Bydgoszczy stworzyła w 18. minucie spotkania. Na uderzenie z ostrego kąta zdecydował się Piotr Łysiak, ale piłka minęła słupek bramki. Kapitan dał sygnał do ataku i za chwilę mieliśmy kolejne uderzenie naszych zawodników.
Tym razem piłkę od Pawła Łysiaka otrzymał Grzegorz Goncerz i zdecydował się na strzał lewą nogą. Niestety przeleciał on obok słupka. W 24. minucie meczu Kotwica objęłą prowadzenie po rzucie rożnym. Piłkę na krótko rozegrał Paweł Łysiak razem z Piotrem Łysiakiem, który dośrodkował w pole karne. Na pierwszym słupku znajdował się Michał Graczyk, który przedłużył piłkę i skierował ją do siatki otwierając wynik meczu. Pięć minut przed przerwą groźnie zrobiło się pod bramką Kotwicy. Z lewej strony boiska indywidualny pojedynek wygrał zawodnik gospodarzy i dośrodkował w pole karne. Futbolówka przeleciała wzdłuż piątego metra. Na nasze szczęście nie było tam żadnego zawodnika Zawiszy, który by przeciął podanie.

Druga część meczu rozpoczęła się dobrze dla Kotwicy. Na dośrodkowanie z lewej strony boiska zdecydował się Ondrej Jakubov. Na piątym metrze znajdował się Grzegorz Goncerz, którego w ostatnim momencie ubiegł golkiper gości. W 55. minucie meczu wynik meczu podwyższył Leszek Jagodziński. Nasz młodzieżowiec zakręcił obrońcą Zawiszy. Wbiegł w boczny sektor i oddał piękne uderzenie po dalszym słupku. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i zatrzepotała w siatce. Na kwadrans przed końcem meczu Kotwica mogła podwyższyć prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego spadło pod nogi Roberta Obsta, ale nasz stoper uderzył za wysoko i piłka poleciała nad bramką. W doliczonym czasie gry blisko zdobycia gola był również Rafał Maćkowski, ale piłka po jego uderzeniu przeleciała obok słupka.

0:1 - Michał Graczyk 24′
0:2 - Leszek Jagodziński 55’

Kotwica Kołobrzeg: 1. Oskar Pogorzelec - 30. Dominik Sadzawicki, 32. Robert Obst, 4. Damian Kostkowski, 11. Ondrej Jakubov - 24. Leszek Jagodziński( 29. Gabriel Szygenda 79’), 6. Piotr Łysiak, 18. Michał Graczyk, 27. Mateusz Rościszewski (26. Fabian Grzelka 86’) - 17. Grzegorz Goncerz (9. Dawid Łysiak 70’), 10. Paweł Łysiak (Rafał Maćkowski 86’)

Zawisza Bydgoszcz: 1. Michał Dumieński - 4. Ariel Jastrzembski, 5. Cyprian Maciejewski, 6. Adam Paliwoda, 7. Stanisław Wędzelewski, 9. Kamil Żylski, 10. Wojciech Mielcarek, 11. Tomasz Żyliński, 18. Jan Chachuła, 44. Sebastian Weremko, 90. Robert Tunkiewicz
źródło: kotwicakolobrzeg.com