piłka nożna / A klasa
piłka nożna / A klasa -
Udana inauguracja w Maszewie
autor: TasiaUdanie zainaugurowali sezon w rozgrywkach klasy A piłkarze Masovii w sezonie 2020/2021. W pierwszym meczu odnieśli oni okazałe zwycięstwo 6:1 nad Leśnikiem Kliniska, mimo braków kadrowych oraz gry w 10 przez prawie 20 minut spotkania. Pierwszy kwadrans meczu to badanie się obu zespołów. Jednak z minuty na minutę to coraz groźniejsze ataki gospodarzy, które przyniosły efekt dwukrotnie za sprawą świetnie dysponowanego tego dnia Szymona Dębowczyka.

Tuż po przerwie wynik podwyższa powracający po kilku latach do zespołu Daniel Karasiak. W 53 minucie mecz zostaje przerwany na ponad 20 minut z powodu nawałnicy jaka przeszła nad Maszewem. Ta przerwa nieco rozluźniła biało-niebieskich czego efektem była bramka dla gości. To chyba otrząsnęło maszewiaków gdyż w 69' Karasiak zdobywa 4 bramkę dla gospodarzy a swoją drugą w tym meczu. Od 71' Masovia musi grać w 10 po drugim napomnieniu żółtką kartą dla debiutującego w naszym zespole Mateusza Domaradzkiego, który nota bene został sprowadzony właśnie z Leśnika Kliniska. Od tego momentu inicjatywę przejęli goście jednak 'nadziewając' się tym samym na szybkie kontry gospodarzy.
Po dwóch takich kontrach Masovia zdobywa kolejne 2 gole autorstwa Szymona Dębowczyka oraz Pawła Pakula z rzutu karnego po faulu na Danielu Karasiaku. Trzeba dodać że Masovia w tym meczu nie wykorzystała jeszcze co najmniej czterech znakomitych sytuacji.
Już za tydzień trudny sprawdzian czeka podopiecznych Marcina Bąk w meczu wyjazdowym w Radowie Małym. Początek spotkania w niedzielę (30 sierpnia) o godzinie 16:00.

MKS MASOVIA Maszewo - Leśnik Kliniska Wielkie 6:1 (2:0)