inne / inne sporty
inne / inne sporty -
Szachowy Memoriał Kubaszewskiego i Kramka
W Choszczeńskim Domu Kultury odbył się XVI Memoriał Szachowy im. Aleksandra Kubaszewskiego i Edwarda Kramka, w którym rywalizowało 62 graczy. Zawody rozgrywano systemem szwajcarskim na dystansie dziewięciu rund. W klasyfikacji ogólnej zwyciężył Mateusz Matla (UKS Biały Pion Gryfino), a tuż za nim uplasował się Kamil Klim (Stilon Gorzów) - obaj po 7,5 pkt.. Kolejne miejsca zajęli: Joanna Górecka (Stilon), Arkadiusz Korbal (Biały Pion) - oboje po 7, Oleg Poliszczuk (Ukraina) i Rafał Dogoda (Biały Pion) - obaj po 6,5.
O poziomie imprezy może świadczyć fakt, że mistrz międzynarodowy Aleksander Czerwoński (Stilon Gorzów) uplasował się poza pierwszą dziesiątką.

Wśród juniorów najlepszym okazał się Marek Duszkiewicz (6 pkt.), miejsce drugie zajął Borys Tofil (6), a trzecie przypadło Michałowi Kulaszyńskiemu (6) - wszyscy z Kołobrzegu. Najmłodszym zawodnikiem był Hubert Gągało ze Stargardu, najstarszym szachistą - Edward Augustowski z Choszczna, najlepszą reprezentantką gospodarzy - Joanna Górecka. Memoriał zorganizował miejscowy Uczniowski Klub Sportowy Skoczek przy wsparciu ChDK oraz Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego.
źródło: kurier szczeciński