piłka nożna / Klasa Okręgowa
piłka nożna / Klasa Okręgowa -
GrzeGol on fire!
autor: dwpW sobotę Iskierka pokonała Osadnik Myślibórz aż 4:1. Była to trzecia z rzędu wygrana szczecińskiego klubu. Po Ogniwie Babinek, Stali Szczecin wyższość Dumy Prawobrzeża musiał uznać Osadnik.

Mecz już od pierwszych minut zaczął się idealnie układać pod dyktando Iskierki. W 5 minucie na prowadzenie drużynę Iskierki wyprowadził wracający do ataku Alex Simkovich. Kolejne 10 minut to był nieustające ataki Iskierki. Osadnik bronił się rozpaczliwie ale skutecznie. Jednak od 15 minuty to goście przejęli inicjatywę. W 30 minucie strzałem w okienko Osadnik doprowadził do remisu.
Nie obudziło to gospodarzy, którzy po pierwszych intensywnych piętnastu minutach nie mogli złapać drugiego oddechu. Pobudka nastąpiła w 39 minucie. Po zamieszaniu w polu karnym Osadnika gola zdobył ponownie Alex Simkovich. Gospodarze do szatni na przerwę schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga część meczu to już prawdziwa dominacja Iskierki. Osadnik oprócz bramki ze spalonego ani razu nie zagroził Szczecinianom. OKS natomiast wrzucił czwarty bieg. Bramkę marzenie na 3:1 zdobył niezawodny GrzeGOL Zagrodny. Mierzonym strzałem w długi róg z narożnika pola karnego nie dał szans bramkarzowi z Myśliborza. Bramka Zagrodnego będzie z pewnością bramką kolejki. W 76 minucie Grzesiek podwyższył prowadzenie Iskierki na 4:1. Bramka padła po rzucie rożnym. Piłka w zamieszaniu spadła pod nogi napastnika ze Szczecina, a ten nie zastanawiające się uderzył. Piłka zmieniła jeszcze kierunek po otarciu od przeciwnika i zupełnie zmyliła bramkarza Osadnika. Było to drugie trafienie Zagrodnego w tym meczu i ósme w tym sezonie. Zagrodny imponuje formą. W poprzednim meczu również strzelił dwa gole.

Dzięki zwycięstwu Iskierka umocniła się na 4 pozycji w tabeli Szczecińskiej Klasy Okręgowej. Nad piątym Osadnikiem ma już 4 punkty przewagi. Za tydzień Iskierka jedzie do Chociwla na mecz z miejscowym Piastem, który w 13 kolejce doznał zaskakującej porażki z Mierzynianką Mierzyn.