koszykówka / PLK -
Porażka w Gliwicach
autor: azs koszalinPomimo solidnych trzech kwart, Akademicy w końcówce meczu kompletnie stanęli i doznali w Gliwicach zdecydowanej porażki 71:95.

Początek spotkania to nerwowa gra w wykonaniu AZS i skuteczne kontry gospodarzy, dzięki czemu GTK rozpoczęło mecz od prowadzenia 6:0. Jeżeli jednak w tym momencie kibice GTK spodziewali się, że ich pupile spokojnie będą kontrolować tempo tego spotkania, to szybko otrzymali zimny prysznic. Słaby początek zdecydowanie pomógł Akademikom otrzeźwieć, dzięki czemu uległy poprawie nie tylko gra w obronie, ale także zbiórka i uruchomienie szybkiego ataku. Od tego momentu koszalinianie zaliczyli serię 23:8 i wyszli na prowadzenie 23:14. Wynik pierwszej kwarty (17:23), ustalił Szymon Kiwilsza celnym rzutem za trzy punkty.
Tak jak AZS szybko wyszedł na solidne prowadzenie, tak szybko stracił je na początku drugiej kwarty. Mało poukładana, ale bardzo szybka i skuteczna gra GTK sprawiły, iż to gliwiczanie po serii punktów wrócili do gry i wyrównali stan meczu (26:26). Od tego momentu trwała walka kosz za kosz, która trwała praktycznie do końca kwarty. W ostatnich dwóch minutach lepiej zachowali się Akademicy, którzy na koniec drugiej odsłony, wypracowali ponownie 6 'oczek' przewagi.

Po drugiej kwarcie po stronie gliwiczan wyrózniał się Demante Dodd (9 punktów), zaś po stronie gości trio Papić-Brandon-Tejić (łącznie 33 punkty).

W trzeciej kwarcie, Akademicy kontynuowali dobrą passę i po czterech minutach prowadzili różnicą 11 punktów. Niestety od tego momentu koszalinianie kompletnie stanęli i oddali kierownicę rywalom z Gliwic. Dziurawa defensywa, problemy z obroną pod koszem i mało zespołowa gra AZS sprawiła, że gospodarze kompletnie rozbili nasz zespoł w czwartej kwarcie 28:4 i ostatecznie 95:71.

GTK Gliwice - AZS Koszalin 95:71 (17:23, 27:27, 23:17, 28:4)

GTK: Kiwilsza 17, Mack 15, Dodd 15, Piechowicz 12, LaChance 9, Radwański 7, Dawkins 5, Słupiński 5, Kurbas 5, Robak 5

AZS: Papić 19, Brandon 12, Tejić 12, Radulović 10, Surmacz 9, Walters 4, Kucharek 2, Bochno 2, Jakóbczyk 0, Czujkowski 0

Dokładnie o północy ruszyło głosowanie w plebiscycie na Piłkarza Roku województwa zachodniopomorskiego. Portal Ligowiec.net wspólnie z Zachodniopomorskim Związkiem Piłki Nożnej oraz Głosem Szczecińskim oraz Głosem Koszalińskim organizują po raz kolejny „Plebiscyt na najpopularniejszego piłkarza województwa zachodniopomorskiego”. Formuła plebiscytu pozostaje niezmienna - kibice wybierają najpopularniejszych zawodników i zawodniczki z regionu szczecińskiego i koszalińskiego. Partnerem plebiscytu jest TVP Szczecin.

W poprzedniej edycji pokazaliście, że konkurs cieszy się ogromną popularnością. W poprzedniej odsłonie oddano około 100 tysięcy głosów, co przełożyło się na około 210 tysięcy punktów. To nowe rekordowe liczby naszej zabawy.

Zawodnicy, na których można oddawać głosy zostali zgłoszeni do plebiscytu przez kluby. Piłkarska Pogoń Szczecin, futsalowa Pogoń’ 04 czy Błękitni Stargard do zabawy mogły zgłosić po trzech zawodników. Kluby z III i IV ligi oraz klas okręgowych dwóch graczy, z kolei te z klas A, B i C zgłosiły po jednym piłkarzu. Klasyfikacje w klasie okręgowej, Klasie A oraz w Klasie B prowadzone będą osobno dla piłkarzy z regionu

Jak głosować?

Wystarczy na naszym portalu wybrać ligę, w której chce się oddać głos. A następnie zagłosować na wybranego zawodnika. Jeden głos oddany na portalu ligowiec.net liczony będzie w plebiscycie jako 2 punkty. Codziennie możesz oddać maksymalnie 3 głosy na dowolną osobę z każdej ligi (co 8 godzin). Głosowanie potrwa 3 lutego do godziny 22:00.

Sprawdź aktualne wyniki!. Wyniki aktualizowane są co 6 godzin.

Po zakończeniu plebiscytu podsumujemy jego wyniki podczas uroczystej gali. Swoje nagrody, jak co roku, przyzna także Kapituła Plebiscytu, która wybierze między innymi Piłkarza Roku, Trenera Roku czy Drużynę Roku. Te wybory zostaną ogłoszone na gali.