Wysoka porażka rezerw Pogoni
autor: K.GrzeszkowiakNie tak zawodnicy rezerw Pogoni Szczecin wyobrażali sobie wyjazd do Gniezna. Podopieczni trenera Tychowskiego ulegli tamtejszemu Mieszkowi aż 1:7 i wciąż pozostają bez zwycięstwa w obecnym sezonie III ligi.

Ostatni tydzień był dla Portowców niezwykle intensywny. Podczas, gdy pozostałe zespoły spokojnie przygotowywały się do kolejnego ligowego starcia, podopieczni trenera Tychowskiego pokonali bowiem blisko 2000 km na mecz z Aalborgiem BK, rozgrywanym w ramach Baltic Sea Cup. Gracze Pogoni do Szczecina powrócili w czwartkowy poranek, a kolejnego dnia ponownie spakowali torby i wyruszyli w podróż - tym razem do Gniezna. - W ciągu tygodnia zrobimy ponad 2600 km. Siłą rzeczy musimy odczuć trudy podróży. Obawiam się, że najbardziej wyjdzie to w sobotę w meczu z Mieszkiem - mówił szkoleniowiec Pogoni.
Do zespołu, który w piątek wsiadł do autokaru, w nocy dołączyło czterech zawodników z pierwszego zespołu. Sebastian Rudol, Adrian Benedyczak, Stanisław Wawrzynowicz oraz Sebastian Kowalczyk do Gniezna wyruszyli z Zabrza, tuż po zakończeniu meczu Dumy Pomorza w Lotto Ekstraklasie.

Intensywny mikrocykl i zmęczenie podróżą wyraźnie dały się Portowcom ze znaki. Na tle świetnie dysponowanego zespołu Mieszka - który do meczu przystępował jako jeden z trzech niepokonanych zespołów w tym sezonie - zawodnicy Pogoni wyglądali niemrawo i już do przerwy przegrywali dwiema bramki. Bohaterem gospodarzy został Tomasz Bzdęga, który najpierw strzałem głową otworzył wynik spotkania, a po pół godziny gry - strzałem z rzutu karnego - ponownie wpisał się na listę strzelców.

Zawodnicy Dumy Pomorza na drugą połowę wyszli z nadzieją, że uda im się odwrócić losy meczu. Ich plany w pył obrócił jednak Bzdęga, który trzy minuty po przerwie skompletował hat-tricka. Rozbici Portowcy - osłabieni dodatkowo czerwonymi kartkami dla Pawła Marczuka i Jakuba Kuzki - w drugiej połowie przyjęli łącznie pięć mocnych ciosów i w fatalnych nastrojach ruszyli w drogę powrotną do Szczecina. Honorowe trafienie dla Pogoni zanotował w 60. minucie Sebastian Kowalczyk.
źródło: pogonszczecin.pl