Porażka w Sopocie
autor: Adam PilarczykTrefl Sopot pokonał AZS Koszalin 100:73 w rozgrywanym w poniedziałek spotkaniu 19. kolejki Energa Basket Ligi.

AZS świetnie wszedł w to spotkanie i prowadził nawet 5:0. Gospodarze od razu odpowiedzieli i zdobywali przewagę. Później to koszalinianie znowu mieli ofensywną inicjatywę, a po trafieniu Kacpra Młynarskiego było 18:12. Sopocianie zanotowali jednak serię 9:0 i m.in. dzięki temu oraz akcji Michała Kolendy wygrywali po 10 minutach 26:24.
W drugiej kwarcie kolejna seria 9:0 i zagranie 2+1 Filipa Dylewicza dało Treflowi dziewięć punktów przewagi. Straty starał się odrabiać Jakub Dłoniak, ale ciągle wysoką skuteczność pokazywał Dylewicz. Ostatecznie po rzucie Jermaine’a Love’a ekipa trenera Marcina Klozińskiego prowadziła 52:46 po pierwszej połowie.

Trzecią kwartę Trefl rozpoczął od… serii 13:0 (!) - po rzucie Artura Mielczarka prowadził już 65:46. Starał się na to reagować Qyntel Woods, ale w końcówce tej części meczu ważne rzuty trafiali Marcin Stefański oraz Obie Trotter. Po 30 minutach gry gospodarze mieli 18 punktów przewagi. Jakub Karolak na początku czwartej kwarty nie pozwolił rozwinąć skrzydeł AZS. Sopocianie ciągle byli dużo lepszą drużyną, utrzymującą wysokie tempo w ofensywie. Po wsadzie Steve’a Zacka ich prowadzenie wzrosło do 30 punktów. Ostatecznie Trefl zwyciężył 100:73.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Steve Zack z 20 punktami, 11 zbiórkami i 5 asystami. Aleksandar Marelja zanotował 18 punktów i 5 zbiórek dla gości.

Trefl Sopot - AZS Koszalin 100:73 (26:24, 26:22, 26:14, 22:13)

Trefl: Steve Zack 20 (11 zb., 5 as.), Piotr Śmigielski 12, Obie Trotter 12, Jermaine Love 11 (5 zb.), Filip Dylewicz 10, Jakub Karolak 10, Artur Mielczarek 10, Michał Kolenda 8, Marcin Stefański 5 (6 zb.), Łukasz Kolenda 2, Jakub Motylewski 0

AZS: Aleksandar Marelja 18 (5 zb.), Jakub Dłoniak 15 (3x3), Modestas Kumpys 11 (5 str., 4 przech.), Diante Baldwin 10, Qyntel Woods 7, Kacper Młynarski 7 (5 zb.), Aleksander Leńczuk 3, Damian Jeszke 1, Igor Wadowski 1, Szymon Kiwilsza 0