piłka nożna / Ekstraklasa -
Pogoń wygrywa w pierwszym sparingu w Belek
autor: pogonszczecin.pl Pogoń Szczecin wygrała 2:1 z Flamurtari Vlore w pierwszym meczu kontrolnym rozgrywanym podczas obozu w Turcji.

Portowcy pierwszą okazję do objęcia prowadzenia mieli w 12. minucie. Centrował Delev, piłkę przed siebie odbił Nurković, dopadł do niej Kort, ale górą był bramkarz albańskiego zespołu. W 34. minucie kontuzji doznał Adam Frączczak, a w jego miejsce wszedł testowany Lubomir Tupta. Słowak miał swoją szansę po dośrodkowaniu Nunesa, ale ponownie na posterunku był bramkarz Flamurtari.
Początek drugiej części meczu należał do rywali Portowców. Albańczycy starali się atakować, na szczęście Pogoń grała mądrze w obronie. Podczas drugich 45. minut Trener Runjaic desygnował na boisko Benedyczaka i  Żurawskiego.

Najciekawsze w pierwszym sparingu szczecinian było ostatnie 10. minut pojedynku. W 83. minucie Dvali sprokurował rzut karny, który na bramkę zamienił Nildo. 120. sekund później był remis 1:1. Centrę Nunesa wykorzystał Drygas i wpakował piłkę do siatki. W 88. minucie zwycięstwo Pogoni zapewnił Dvali, który dośrodkowanie z rzutu rożnego zamienił na gola.

82' Nildo 0:1
85' Kamil Drygas 1:1
87' Lasha Dvali 2:1

Pogoń: 1. Łukasz Załuska - 2. Cornel Rapa, 23. Jarosław Fojut, 25. Lasha Dvali, 77. Ricardo Nunes - 11. Spas Delev, 20. Tomasz Hołota, 14. Kamil Drygas, 10. Dawid Kort (76' 54. Maciej Żurawski), 9. Adam Frączczak (34' 60. Lubomir Tupta, 79' 59. Adrian Benedyczak) - 18. Adam Buksa

Flamurtari Vlorë: (skład wyjściowy) 1. Adis Nurković - 31. Goran Siljanovski, 15. Ditmar Bicaj, 8. Artim Položani, 29. Emiljano Musta - 21. Igor Nedeljković, 24. Lancinet Sidibe, 22. Muhamed Useini, 19. Argjent Gafuri, 16. Muarem Muarem - 9. Tomislav Bušić.
źródło: własne/pogonszczecin.pl