piłka nożna / Ekstraklasa -
Remis w błocie
autor: Krzysztof GrzeszkowiakMecz Pogoni Szczecin z Piastem Gliwice rozpoczął się z opóźnieniem ze względu deszcz, który od rana padał nad Szczecinem. Ulewa spowodowała, że na stadionie zjawiło się niewielu fanów a murawa była w bardzo ciężkim stanie. Po odpompowaniu wody z boiska spotkanie delegat podjął decyzję o rozegraniu spotkania. Konfrontacja obu zespołów z końcówki tabeli Ekstraklasy zakończyła się remisem 2:2, co stawia Portowców w bardzo trudnej sytuacji. Mając 10 punktów zamykają stawkę a Piast uciekł im na siedem oczek.
Portowcy tradycyjnie już stracili bramkę w pierwszych minutach spotkania. Po rzucie rożnym piłkę uderzył Joel Valencia a Zauska nie zdołał poprawnie zainterweniować. Pogoń nie zamierzała się jednak poddać i próbowała odrobić straty. W 15. minucie mocne uderzenie oddał Jakub Piotrowski, ale futbolówką minęła bramkę Dobrivoja Rusova. Chwilę później Piotrowski próbował ponownie strzelać. Piłkę po jego zagraniu 'wypluł' Rusov, a akcję wykończył Adam Frączczak, który skierował ją do siatki. Jakub Piotrowski mógł pokonać bramkarza rywali w 30. minucie, ale z bliska posłał piłkę w boczną siatkę.

Z upływem czasu boisko robiło się bardziej grząskie, co zdecydowanie utrudniało grę piłkarzom obu drużyn. W 65. minucie na prowadzenie wyszli Granatowo - Bordowi. Piłkę wzdłuż linii bramkowej zagrywał Adam Frączczak, nie zdążył do niej Zwoliński, ale nadbiegający Delev skierował ją do siatki. Ogromna radość zapanowała w szeregach szczecińskiego zespołu. Delev mógł podwyższyć prowadzenie dziesięć minut później, ale piłka po strzale z linii pola karnego 'zatańczyła' na poprzeczce. Tradycyjnie już komplet punktów uciekł Pogoni w końcówce spotkania. W zamieszaniu pod bramką Portowców, przy dużym udziale Zauski piłka wpadła do bramki.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Remis nie pozwolił odrobić podopiecznym Kosty Runjaica straty do Piasta.

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 2:2 (1:1)

Adam Frączczak (18), Spas Delew (65) - Joel Valencia (3), Martin Bukata (82).

Żółte kartki: Kort, Piotrowski - Sedlar.