piłka ręczna / Superliga kobiet
piłka ręczna / Superliga kobiet -
W derbach lepszy Łącznościowiec

W derbach województwa zachodniopomorskiego po raz kolejny lepszym zespołem okazał się Łącznościowiec, który dość gładko wygrał z Politechniką Koszalińską 27:16 (16:14). Patrząc na przebieg pierwszej połowy nikt ze zgromadzonych na hali nie przypuszczał, że w drugiej części meczu koszalinianki zdobędą tylko dwie bramki i przegrają różnicą 11 goli. Początek spotkania był bardzo wyrównany, w 10 min meczu na tablicy świetlnej widniał wynik 6:6. Później nieznaczną przewagę osiągnęły szczypiornistki ze Szczecina. Jak przystało na derby, w spotkaniu dużo było walki, nerwówki oraz niewymuszonych błędów z jednej jak i z drugiej strony.
W drugiej połowie istniał już tylko jeden zespół. Łącznościowiec świetnie spisywał się w obronie jak i w ataku. Dopiero 9 minut po przerwie akademiczkom z Koszalina udało się pierwszy raz pokonać Szywierską, która w tej części meczu spisywała się wyśmienicie. Do końca spotkania skapitulowała jeszcze tylko raz. – Wygrał faworyt, ale przegraliśmy na pewno za wysoko – mówi trener Politechniki Koszalin Waldemar Szafulski. Po pierwszej dobrej połowie, sam się nie spodziewałem, że druga będzie tak wyglądała. Zawiodła nas skuteczność – dodaje trener.

ŁĄCZNOŚCIOWIEC: Szywierska, Mikszto, Baranowska – Naumienko 7, Całużyńska 6, Zaniewska 3, Brzozowska 1, Gryglicka 2, Andrzejewska 4, Szott 2, Piontke 2, Rol, Kalwasińska. Trener: Grzegorz Gościński.

POLITECHNIKA: Pabich, Stroinska – Szostakowska, Jarzyna 4, Skifor 3, Goraj 1, Chmiel 1, Szafulska 5, Sudnik, Kobyłecka 1, Czekaj 1, Cieśla. Trener: Waldemar Szafulski.
Sędziowali: Bartosz Leszczyński i Marcin Piechota (obaj Płock)