piłka nożna / IV liga
piłka nożna / IV liga -
Lider z Morzycka pokonuje Gryfa
autor: PszczółekDnia 21.10.2017 o 15.00 na boisku w Moryniu na przeciwko siebie stanęły drużyny lidera - Morzycka Moryń oraz zajmującego lokaty w środkowej części IV-ligowej tabeli Gryfa Kamień Pomorski. Od początku meczu Morzycko próbowało narzucić swój styl gry, ale mądrze zorganizowana drużyna Gryfa przesuwała się po boisku i wysokim pressingiem nie pozwoliła dla Morzycka stworzyć dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Dość agresywna gra drużyny Gryfa nie przyniosła jednak efektu w postaci gola. w 32' minucie meczu udało to się za to dla drużyny Morzycka. Po kilku krótszych wymianach piłki w polu szesnastu metrów Gryfa - Maciej Ropiejko wykłada piłkę dla Szymona Jakubowskiego, a ten pewnie pokonuje bramkarza Gryfa. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W przerwie meczu trener Morzycka, Piotr Janicki dokonał jednej zmiany, strzelca bramki - Szymona Jakubowskiego zastąpił Remigiusz Miksiewicz. Od początku drugiej polowy gra zrobiła się bardziej otwarta i obie drużyny dążył do strzelenia bramki, ale jednocześnie każdy z zespołów jednak bardzo uważnie grał w obronie.

W 70' minucie meczu kapitan Morzycka, Ropiejko staje w oko sam na sam z bramkarzem Gryfa jednak przegrywa ten pojedynek i jest nadal 1:0. W 72' minucie trener Morzycka wprowadza na boisko Jacka Pohoreckiego, który później okazuje się 'czarnym koniem' zawodów i w 86 minucie po oszukaniu trzech rywali przez Ropiejkę i wyłożeniu piłki do Jacka pokonuje on bramkarza Gryfa. Goście z Kamienia Pomorskiego dążyli do zdobycia kontaktowej bramki, ale bardzo dobrze dysponowana obrona Morzycka nie dala się zaskoczyć do końca meczu.

Mecz mógł się podobać dla oka kibica i zasłużenie wygrała go drużyna Morzycka choć warunki jakie postawiła drużyna gości nie wskazują na tak niską lokatę w ligowej tabeli. Występ Jacka Pohoreckiego w barwach Morzycka, po dłuższej przerwie spowodowanej zerwaniem więzadeł (jeszcze podczas meczu z Iskrą Golczewo w Klasie Okręgowej) i rehabilitacji był bardzo budujący i udany dla utalentowanego wychowanka Morzycka. Życzymy kolejnych bramek.

Morzycko Moryń - Gryf Kamień Pomorski 2:0 (1:0)

1:0 - 32' - Szymon Jakubowski
2:0 - 80' - Jacek Pohorecki

Morzycko Moryń: Prokop, Trubicki, Nagaj, Stasiak, Baran, Skóra, Blasius (85' Rudik), Gejdyk (72' Pohorecki), Jakubowski (46' Miksiewicz), Chrzanowski (65' Dębicki), Ropiejko

Gryf Kamień Pomorski: 12. Ireneusz Benedyczak - 2. Szymon Smerdel, 3. Kamil Kacperek (57' 14. Kamil Bogusz), 4. Robert Żywulski (85' 19. Kacper Pęcak), 5. Paweł Wanagiel (76' 21. Norbert Kłoda), 6. Adrian Chodorowski, 7. Damian Karczmarski, 8. Adrian Kronkowski, 10. Szymon Włodarek, 13. Kacper Wittbrodt, 20. Bartłomiej Szczęsny

żółte kartki: Artur Blasius, Serhii Rudik (Morzycko) / Szymon Smerdel, Adrian Chodorowski, Damian Karczmarski (Gryf)