koszykówka / Pozostałe rozgrywki
koszykówka / Pozostałe rozgrywki -
Pierwsze koty za płoty
Znacznie odmłodzony Gryf Goleniów zainaugurował sezon drugoligowy od wyjazdowego pojedynku w Sopocie z rezerwami ekstraklasowego Trefla. Goleniowianie pojechali na mecz w składzie, w którym co warto podkreślić znalazło się siedmiu zawodników z Goleniowa i okolic. To sygnał realizacji przedsezonowych założeń.
Wraz z przybyciem do klubu uznanego w środowisku szkoleniowca Piotra Ignatowicza nastąpiła nie tylko zmiana pokoleniowa (obecnie średnia wieku drużyny to zaledwie 19 lat), ale również postawiono na ludzi pochodzących z Goleniowa i okolic wspieranych przez nieco bardziej doświadczonych, ale wciąż młodych zawodników z ośrodków doskonale szkolących młodzież (Spójnia Stargard i Bombardier Szczecin).
Na ławce rezerwowych zasiedli również absolutni debiutanci, a więc 17-letni Natan Gajek i 16-letni Maciek Chojniarz, którzy pozytywnie przeszli selekcję przeprowadzoną w sierpniu. Dziś jeszcze na boisku nie zadbiutowali, ale mieli okazję zobaczyć otoczkę związaną z II ligą koszykówki.

Mecz rozegrany został w historycznej hali w Sopocie - Hali Stulecia, a więc obiekcie, gdzie Trefl świętował wiele swoich sukcesów. Gryf zaczął bardzo nerwowo. Duża ilość strat spowodowała, że pierwsza kwarta zakończyła się wysokim prowadzeniem bardziej ogranych w lidze zawodników Trefla 23:8. Wynik ten ustawił dalszy przebieg meczu. W drugiej kwarcie goleniowianie nieco poprawili swoją grę co już znalazło odzwierciedlenie w wyniku i przegraną zaledwie trzema oczkami w tej odsłonie. Najlepsza w wykonaniu podopiecznych Piotra Ignatowicza była trzecia kwarta zakończona jednopunktowym zwycięstwem. Niestety w ostatniej odsłonie znów kilka niepotrzebnych błędów spowodowało, że Trefl ponownie odskoczył i ostatecznie wygrał 76:51.

Wynik z pewnością zbyt wysoki, ale jest to cena przede wszystkim słabszej pierwszej kwarty oraz niskiej skuteczności rzutów. Momentami Gryf miał przebłyski potencjału jaki drzemie w tej młodej drużynie i z pewnością efekty tego nadejdą. Na wyróżnienie zasługuje dobra postawa Mateusza Prycia zdobywcy 15 punktów, ale również Kuby Jaroszyńskiego (13 oczek). Pierwsze double-double w sezonie na swoim koncie odnotował doświadczony Leszek Kulczyński (10 pkt., 16 zbiórek). Warto również poinformować, że kapitanem nowego odmłodzonego Gryfa w nowym sezonie został nominowany Sylwester Gajdel.