piłka nożna / Juniorzy
piłka nożna / Juniorzy Bengoro - 12.09.2017 09:16
Juniorzy Crettiego wygrali pod Klimczokiem
autor: pogonszczecin.plJuniorzy starsi Pogoni Szczecin wygrali pod Klimczokiem z Podbeskidziem Bielsko-Biała 3:1 i z kompletem punktów zajmują pierwsze miejsce w tabeli.

Po raz kolejny w składzie szczecinian doszło do kilku zmian, po kontuzji na środku defensywy zagrał Hubert Sadowski, a na lewej stronie wystąpił Michał Sacharuk za Bartosza Bonieckiego. Portowcy od początku meczu przejęli inicjatywę, nie przyniosło to jednak bramek. - Oba zespoły podeszły do siebie z respektem. W pierwszej odsłonie głównie się badaliśmy - powiedział dla pogonszczecin.pl po meczu trener Paweł Cretti. W 30. minucie goście objęli prowadzenie, centrę z rzutu rożnego Fursta na bramkę zamienil Adrian Benedyczak (na zdjęciu).
Końcowe minuty pierwszej połowy, to dalsza przewaga granatowo-bordowych. Bliski zdobycia bramki byli jednak Górale. Zawodnik Podbeskidzia miał przed sobą jedynie pustą bramkę, ale skierował piłkę nad poprzeczką. - Zawodnik gospodarzy miał piłkę wyłożoną na tacy. Powinien nas skarcić. Z perspektywy całego meczu myślę jednak, że nawet taka strata nie przeszkodziłaby nam w odniesieniu zwycięstwa - stwierdził trener Cretti.

W drugiej części niedzielnego spotkania przewaga przyjezdnych była jeszcze bardziej widoczna. W 54. minucie Aron Stasiak pokonał Riabowskiego, a 180. sekund później golkiper zespołu spod Klimczoka skapitulował po strzale Oskara Fursta. Goście mieli kolejne okazje do zdobycia goli, ale ich nie wykorzystali, brakło im szczęścia. - Cały czas kontynuowaliśmy naszą dobrą grę. W każdym elemencie byliśmy ciekawszym zespołem. Naprawdę miło się to dzisiaj oglądało - mówi trener Cretti. Ostatnie minuty to honorowe trafienie Podbeskidzia, które na swoje konto zapisał Daniel Stanclik. - Taka strata nie powinna nam się trafić. Mogliśmy inaczej rozegrać tę sytuację. Na szczęście błąd przydarzył się, gdy wynik spotkania był w miarę bezpieczny - mówi Paweł Cretti. Ostatecznie Portowcy wygrali w Bielsku-Białej 3:1 i z kompletem zwycięstw zajmują 1. miejsce w ligowej tabeli. W następnej kolejce w Szczecinie granatowo-bordowi zagrają z Górnikiem Zabrze.

0:1 Adrian Benedyczak 30’
0:2 Aron Stasiak 54’
0:3 Oskar Furst
1:3 Daniel Stanclik 87’

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Riabowski - Wojciechowski, Przygocki, Pawlus, Jagieła, Możdżonek, Bukowczan (75’ Caputa), Sieracki (68’ Kwaśny), Drabik (46’ Stanclik), Bury (68’ Szlicht), Gutowski

Pogoń Szczecin: Grobelny - Cieślik, Sadowski, Jopek, Pavlas - Wawrzynowicz, Pawłowski (64’ Boniecki) - Furst (64’ Graczyk), Benedyczak (69’ Bluma), Sacharuk (81’ Midzio) - Stasiak
źródło: własne/pogonszczecin.pl

Pogoń Szczecin - piłkarz 70 lecia.

Od dziś można oddawać głosy w plebiscycie na Piłkarza Roku województwa zachodniopomorskiego. Portal Ligowiec.net wspólnie z Zachodniopomorskim Związkiem Piłki Nożnej oraz Głosem Szczecińskim oraz Głosem Koszalińskim organizują po raz kolejny „Plebiscyt na najpopularniejszego piłkarza województwa zachodniopomorskiego”. Formuła plebiscytu pozostaje niezmienna - kibice wybierają najpopularniejszych zawodników i zawodniczki z regionu szczecińskiego i koszalińskiego.

Swoje głosy można oddawać we wszystkich klasach rozgrywkowych - wybieramy piłkarza Ekstraklasy, najlepszego futsalowca oraz piłkarza II ligi, III ligi, IV ligi, Szczecińskiej Klasy Okręgowej, Koszalińskiej Klasy Okręgowej, regionalnej okręgówki Szczecin oraz Koszalin, A-klasowca, B-klasowca oraz najlepszą piłkarkę.

Jak głosować?

Wystarczy na naszym portalu wybrać ligę, w której chce się oddać głos. A następnie zagłosować na wybranego zawodnika. Nowością jest to, że jeden głos oddany na portalu ligowiec.net liczony będzie w plebiscycie jako 2 punkty. Głosowanie potrwa do północy 31 stycznia. W internecie będzie można śledzić klasyfikację.

Sprawdź aktualne wyniki!. Wyniki aktualizowane są co 6 godzin.