piłka nożna / Ekstraklasa -
Punkt stracony w końcówce
autor: krzysztof grzeszkowiakPiłkarze Pogoni Szczecin przegrali na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok 0:1. Niedzielne, skwarne popołudnie podziałało na piłkarzy obu drużyn rozluźniająco, bo kibice nie zobaczyli wielkiego widowiska. Choć zawodnicy Macieja Skorży już w piątej minucie stworzyli sobie dobre okazje, najpierw Zwoliński zbyt mocno zagrał do wbiegającego Korta a następnie strzał Adama Gyurcso zatrzymał golkiper gości to w kolejnych minutach największą atrakcją na stadionie była baloniada i uciekające na murawę balony, przez które sędzia dwukrotnie przerywał spotkanie.
W 27 minucie 'leniwy' strzał z dystansu oddał Guilherme, ale nie był on ani celny, ani na tyle silny aby zaskoczyć Zauskę. Portowcy 'przebudzili' się kilka minut później. Formella posłał piłkę w okolice piętnastego metra do Korta, ten techniczne uderzył na bramkę Jagiellonii, ale goście zdołali zablokować strzał. Po chwili swoją szansę miał Hołota po akcji Nunesa i Frączczaka, jednak nie zdołał dosięgnąć futbolówki. W doliczonym czasie gry pierwszą groźną sytuację stworzył zespół wicemistrza Polski. Sam na sam z Zauską znalazł się Łukasz Sekulski, ale nie udało mu się pokonać bramkarza Dumy Pomorza.

Po zmianie stron Jagiellonia zaatakowała, ale był to chwilowy zryw. Sekulski podał do Cernycha, ale na miejscu był Nunes, który zażegnał niebezpieczeństwo. Dziesięć minut później przed szansą stanął Rafał Murawski, jednak nie zdołał skierować futbolówki do bramki. W 81 minucie pogubiła się obrona Pogoni, ale jeszcze bardziej pogubili się piłkarze gości i z dobrze wyglądającej sytuacji na szczęście dla gospodarzy nic nie wyszło. Goście kończyli mecz w dziesiątkę, ale to właśnie oni ostatecznie schodzili z murawy w dobrych humorach. W 90 minucie fatalny błąd popełnił bowiem Jarosław Fojut, który chciał podać piłkę do bramkarza. Refleksem w tej sytuacji wykazał się Sheridan, który w sytuacji sam na sam pokonał Zauskę.

Dzięki tej wygranej Jagiellonia wskoczyła na czoło tabeli Ekstraklasy, Portowcy spadli na jedenaste miejsce.

Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0)
1:0 Cilian Sheridan (90)

Czerwona kartka: Łukasz Burliga
Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork) oraz Myrmus i Lekki
Widzów: 8 356.

Pogoń Szczecin: Łukasz Załuska - Cornel Rapa, Jarosław Fojut, Sebastian Rudol, Ricardo Nunes - Dariusz Formella (73' Marcin Listkowski), Tomasz Hołota, Rafał Murawski, Dawid Kort, Adam Gyurcso (85' Sebastian Kowalczyk) - Łukasz Zwoliński (15' Adam Frączczak)

Jagiellonia Białystok: Marian Kelemen - Łukasz Burliga, Ivan Runje, Gutieri Tomelin, Sitya Guilherme - Arvydas Novikovas (76' Dmytro Chomczenowskyj), Rafał Grzyb, Taras Romanczuk, Fedor Cernych (71' Karol Świderski), Martin Pospisil - Łukasz Sekulski (60' Cillian Sheridan)
źródło: wlasne