piłka nożna / Pozostałe rozgrywki
piłka nożna / Pozostałe rozgrywki -
Zwycięstwo w Turnieju Smolarka
autor: berni26Od wysokiego zwycięstwa rozpoczęła udział w finałowym turnieju o puchar Włodzimierza Smolarka reprezentacja ZZPN. Nasi młodzi piłkarze pokonali w Suwałkach Śląski ZPN 4:1 (3:0). Dziś gramy mecz z Łódzkim ZPN, który dziś w drugim meczu naszej grupy, przegrał z Małopolskim ZPN 0:3. Impreza w Suwałkach ma rangę mistrzostw Polski do lat 14.

- Trzeba pochwalić zespół za postawę w pierwszej połowie. Nasi podopieczni grali konsekwentnie, realizowali przedmeczowe założenia taktyczne, czego efektem było wysokie prowadzenie - mówi trener Maciej Mateńko.

O tym jak dużą przewagę posiadał ZZPN najlepiej świadczy fakt, że rywale w pierwszych 35 minutach gry oddali jeden strzał. I to po rzucie wolnym.

Po zmianie stron nasza drużyna podwyższyła rezultat na 4:0. W 50 minucie rywal zdobyli jednak honorową bramkę.

ZZPN - Śląski ZPN 4:1 (3:0)

Bramki dla naszego zespołu zdobywali: Łuczak (6 - karny), Turski - 2 (13 i 38), Korczakowski 30.

ZZPN: Ł. Łęgowski - Białczyk, Szyszka, Karwowski, Jasiński - M. Łęgowski, Łuczak - Leśniak, Łukasiak, Korczakowski - Turski. Grali także Kazimierczak, Kozłowski, Radziński, Uzar, Bałdyga, Rośczak, Ratyński.

Trenerami naszej reprezentacji są Maciej Mateńko oraz Sławomir Kłos. Trenerem bramkarzy jest Grzegorz Otocki, fizjoterapeutą Rafał Kościołowicz. Trenerem koordynatorem ZZPN jest Marek Safanów.