piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Młode piłkarki Victorii Sp2 Sianów najlepsze
autor: victoria sp2 sianów W Warszawie rozegrany został finałowy turniej projektu Polskiego Związku Piłki Nożnej „From schools to womens leaugue”. Autorski projekt PZPN dotyczący rozwoju i promocji piłkarstwa kobiecego w szkołach podstawowych zaaprobowała FIFA wyasygnowała środki finansowe i końcowym owocem tego projektu był właśnie turniej finałowy w stolicy Polski. Turniej rozpoczął się od eliminacji we wszystkich województwach a następnie zwycięzcy 16 zespołów utworzyli dwie ośmiozespołowe grupy półfinałowe. Po cztery zespoły kwalifikowały się do finału ogólnopolskiego.
W drużynach 12 osobowych musiały być po cztery dziewczyny z roczników 2007, 2008 i 2009 czyli uczennice klas I-III. Piłkarki SP 2 Sianów wygrały najpierw eliminacje wojewódzkie, następnie zajęły drugie miejsce w półfinale w Wasilkowie koło Białegostoku (przegrały mimo przewagi 0:1 z SSP Tylice) i awansowały do Ogólnopolskiego Finału w którym nie dały szans swoim przeciwniczkom. W pierwszym
meczu grupowym pokonały 3:0 SP 37 Białystok. W drugim po ciekawym spotkaniu wygrały 3:2 z SP Sobolów i pewne już awansu do pierwszej czwórki zremisowały 2:2 z SP Ostrów Lubelski. Wyszły z grupy z pierwszego miejsca i w półfinale zmierzyły się z SP 8 Krosno. I tu również sobie poradziły wygrywając 2:0. W finale spotkały się ze Szkołą Św. Franciszka z Warszawy i po pięknej walce pokonały ją 2:1. Trzecie miejsce zajęła SP8 Krosno, czwarte SP Ostrów Lubelski.

W sianowskiej drużynie prowadzonej przez trenerkę Dorotę Bindas-Burdzik zagrały: Weronika Pilarska, Kaja Jarmakowicz, Aleksandra Małolepszy, Hanna Kozłowska, Alicja Kosowska, Nikola Synówka, Nikola Bocian, Julia Wolf, Maria Warsinńska, Natalia Leśnicka, Rozalia Sławińska i Łucja Czchowska.

Zwycięstwo SP2 Sianów to wielki sukces dziewczyn z małej miejscowości. W pokonanym polu pozostawiły szkoły z  dużych aglomeracji miejskich na czele z Warszawą. Do sukcesu w bardzo dużym stopniu przyczynili się również trenerzy
tych dziewcząt w UKS Victoria SP 2 Sianów: Klaudia Saganowska (nie mogła jechać na zawody z powodu urodzenia dziecka) oraz Jędrzej Bielecki (zwolnienie lekarskie) oraz w wielkim stopniu RODZICE dzieci, którzy finansowo, duchowo i swoją obecnością na zawodach wspomagali swoje pociechy. Sukces ten to też pokłosie projektu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, który realizuje UKS Victoria SP 2 Sianów. Po zakończeniu meczu finałowego była w zespole z Sianowa wielka radość i łzy. Nie zabrakło też szampana Piccolo, tańców radości i chóralnych śpiewów. Wszystkie dziewczyny wspaniale grały i spisały się na medal. Zwycięstwo w turnieju to wielki sukces Sianowa i nadzieja, że te młode dziewczyny w przyszłości godnie zastąpią swoje starsze koleżanki w bojach ligowych.
źródło: Victoria SP2 Sianów