piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Porażka sianowianek
autor: victoria sp.2 sianów Przykrej porażki doznały piłkarki miejscowej Victorii SP 2 Sianów, przegrywając na swoim boisku z liderem III Ligi kobiet Falą Międzyzdroje 2:3. Wynik ten spowodował umiejscowienie sianowianek w dolnej części tabeli i stratę do Fali aż 6 punktów. Już w 2 minucie sianowianki przegrywały z Falą 0:1 po strzale Julii Ordo i katastrofalnej postawie sianowskiej obrony. Piłkarki Victorii SP 2 słabo grały i robiły olbrzymie błędy w obronie. I tak naprawdę, że wynik 0:1 utrzymał się do przerwy to szczęście sianowianek i indolencja strzelecka zawodniczek z Międzyzdrojów, które były zdecydowanie lepsze od sianowianek i co chwila stwarzały groźne sytuacje pod sianowską bramką.
Początek drugiej połowy to znów nie najlepsza postawa obrończyń Sianowa. W 53 minucie na 2:0 podwyższa Katarzyna Wojciechowska. Ta sama zawodniczka w 66 minucie strzela trzecią bramkę i sianowianki przegrywają 0:3. Po stracie gola wydawało się, że mecz skończy się pogromem, ale sianowianki wreszcie się obudziły i zaczęły stwarzać groźne sytuacje. W 67 minucie Malwina Grzelak w sytuacji sam na sam strzela w bramkarkę. Piłkarki Victorii SP 2 poczuły krew i zaczęły atakować. W 72 minucie Malwina Grzelak strzela na 1:3. Trzy minuty później jest już 2:3 i znów Malwina Grzelak, jednak zabrakło czasu. Mecz kończy się zasłużonym zwycięstwem Fali Międzyzdroje 3:2.

Trener Jędrzej Bielecki pogratulował dziewczynom z Międzyzdrojów i stwierdził , że wygrały one za nisko. Dodał jednak, że nie spodziewał się porażki, liczył na zwycięstwo. Na przeszkodzie niestety stanęła niezbyt dobra gra formacji obronnej, w której zabrakło najlepszej obrończyni chorej Pauliny Buszowieckiej. Sianowscy trenerzy są pewni, że z Pauliną mogliby się pokusić o zwycięstwo. Nie najlepiej zagrała też pomoc sianowskiego zespołu, która oddała pole zawodniczkom Fali. Trener Jędrzej Bielecki po meczu był trochę załamany porażką i nie najlepszą postawą swojego zespołu, w którym trudno kogoś wyróżnić chyba, że bramkarkę Alicję Wojciechowską, Dagmarę Petrus i Malwinę Grzelak. Na pocieszenie pozostaje fakt, że średnia sianowskiej obrony to 14 lat i jeszcze wszystko przed tymi dziewczynami. Nie załamujemy się i dalej walczymy. Następny mecz sianowianki grają z AP Kotwica Kołobrzeg 24.09.2016 o godz. 12.00 w Sianowie.

Skład zespołu: Alicja Wojciechowska, Dagmara Petrus, Karolina Bryda, Wiktoria Tomaszewska, Karolina Kawałek (54 Kladia Konopacka), Oktawia Kaszewska. Marta Haczykowska (41 Strzelecka Kinga), Sandra Krauza, Wiktoria Kaszyńska, Katarzyna Pietras, Malwina Grzelak.
źródło: Victoria Sp.2 Sianów