Rezerwy wygrały w Niemczech
Wygraną 2:1 Pogoni II Szczecin zakończył się sparing w Niemczech z zespołem Torgelower FC Greif.

Pierwszy kwadrans środowego meczu kontrolnego był bardzo wyrównany. Żaden z zespołów nie oddał celnego strzału. W kolejnych minutach gospodarze zaatakowali. Adrian Henger interweniował po wrzutce z rzutu rożnego. Golkiperowi Portowców dopisało szczęście przy rzucie wolnym egzekwowanym przez Juszczak. Piłka poszybowała nad poprzeczką.
Warto zaznaczyć że Adrian Henger obronił rzut karny, który egzekwował Hubert Bylicki. Była to zapewne jedna z kluczowych akcji meczu. W 33. minucie szczecinianie ruszyli z akcją ofensywną. Mateusz Bochniak po rajdzie na skrzydle uderzył na dalszy słupek, ale bramkarz Torgelower FC Greif złapał futbolówkę.

Największe niebezpieczeństwo ze strony niemieckiego zespołu miało miejsce po stałych fragmentach gry. Bramkę dla miejscowego teamu w 40. minucie zdobył Mateusz Sobolczyk. Portowcy bardzo szybko doprowadzili do remisu. Najpierw Seiya Kitano trafił w poprzeczkę, a futbolówkę do siatki skierował Szymon Kapelusz.

Druga połowa spotkania to nieznaczna przewaga gości i ich sytuacje podbramkowe. Maćkowskiemu i Fijałkowskiemu przy strzałach z dystansu brakowało jednak precyzji. FC Greif też miał swoje szanse, ale po strzała Sobolczyka czy Juszczaka górą był Henger. Wynik środowego sparingu został ustalony w 70. minucie. Damian Kowalczyk wykorzystał centrę z prawego skrzydła, a futbolówka między nogami bramkarza gospodarzy wpadła do siatki. Przed zespołem prowadzonym przez trenera Sikorę ligowe spotkanie z Gryfem Słupsk w Szczecinie.

1:0 - Mateusz Sobolczyk - 40'
1:1 - Szymon Kapelusz - 45'
1:2 - Damian Kowalczyk - 71'

Pogoń II Szczecin (pierwsza połowa): Adrian Henger - Szymon Waleński, Paweł Marczuk, Adrian Krzywicki, zawodnik testowany - Mateusz Bochnak, Mateusz Bartolewski (42' Rafał Maćkowski), Sebastian Kowalczyk, Konrad Bartoszewicz, Szymon Kapelusz - Seiya Kitano.

Pogoń II Szczecin (druga połowa): Adrian Henger - zawodnik testowany, Jakub Kuzko, Patryk Adamczuk, Błażej Chouwer - Filip Łaźniowski, Oskar Fijałkowski, Dawid Zieliński, Rafał Maćkowski, Patryk Paczuk - Damian Kowalczyk.
źródło: własne/pogonszczecin.pl