AZS rozbity we własnej hali
Goście od początku rywalizacji narzucili własny styl gry. Po dziesięciu minutach Polpharma wygrywała już 17:27, różnicę zdecydowanie robiła dobra gra Michaela Hicks'a. Kolejna ćwiartka to najlepszy okres gry gospodarzy, którzy nawet i tej odsłony nie wygrali. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 39:49 dla drużyny ze Stargardu Gdańskiego.

Fani AZS-u wierzyli, że po zmianie stron ich ulubieńcy zaczną grać skuteczniej. Jednak Polpharma tego dnia była nie do zatrzymania. W trzeciej ćwiartce akademicy zdobyli tylko cztery punkty.

Ostatnia kwarta dawała jeszcze małe nadzieje na zwycięstwo podopiecznych Davida Dedka. Goście w dalszym ciągu powiększali przewagę. W momencie gdy prowadzenie było wystarczająco duże szkoleniowiec gości wpuścił na parkiet rezerwową piątkę. Ostatecznie akademicy przegrali, aż 56:82.

Najlepszym strzelcem Polpharmy był Michael Hicks z 29 punktami i sześcioma zbiórkami. Uros Mirković dołożył do tego 13 punktów. Patrik Auda zdobył dla AZS 16 punktów i siedem zbiórek.

AZS Koszalin - Polpharma Starogard Gd. 56:82 (17:27, 22:22, 4:19, 13:14)

AZS Koszalin: Auda 16 (7 zb.), Austin 12, Walton 8 (6 as.), James 6, Mielczarek 5, Walker 3 (6 zb.), Witliński 2, Łukasiak 2 (2 bloki), Dymała 2, Dąbrowski 0, Wadowski 0

Polpharma: Hicks 29 (6 zb., 5/6x3), Mirković 13, Kinloch 10 (11 zb.), Paliukenas 8 (5 zb.), Flieger 7, Dee 6 (5 zb.), Szymański 4, Diduszko 3, Grujić 1, Renkiel 1, Wojdyła 0
źródło: Inf. własna