piłka nożna / Pozostałe rozgrywki
piłka nożna / Pozostałe rozgrywki -
Porażki naszych reprezentacji
Reprezentacje Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej (rocznik 2000 i 2001) rozegrały w Słupsku kolejne mecze mistrzowskiego sezonu 2015/16. Rywalem był Pomorski ZPN.
Oba spotkania zakończyły się porażkami naszych drużyn. Nasi młodzi piłkarze przegrali, ale zasłużyli na słowa otuchy za bardzo ambitną grę. W obu przypadkach zespoły ZZPN kończyły mecz w “dziesiątkę”. Reprezentacja z rocznika 2001 występuje w turnieju o puchar Kazimierza Górskiego. Mecz zakończył się porażką ZZPN 1:2 (0:2). Bramkę zdobył Adrian Cybula (Gwardia Koszalin).
Mecz miał niecodzienny przebieg. W pierwszej połowie przeważali gospodarze, ale nie stwarzali dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Pierwszą bramkę zdobyli strzałem z ponad 25 metrów, po którym piłka wpadła w samo okienko bramki. W 35 minucie w zupełnie niegroźnej sytuacji nieporozumienie pomiędzy stoperem, a bramkarzem naszej reprezentacji skończyło się przejęciem piłki przez napastnika gospodarzy. Gdy wybiegał na czystą pozycję strzelecką został sfaulowany przed polem karnym przez bramkarza, który ukarany został czerwona kartką. Rzut wolny przyniósł gospodarzom kolejną bramkę.

Od tej pory nasz zespół grał w osłabieniu. Wydawać by się mogło, że kolejne bramki dla gospodarzy będą w tej sytuacji tylko kwestią czasu. Tymczasem w drugiej połowie spotkanie się wyrównało. Mało tego, ambitna postawa naszych reprezentantów przyniosła bramkę, którą w doliczonym czasie gry zdobył. Gol zdobyty przez Adriana Cybulę może w ostatecznym rozrachunku mieć decydujące znaczenie w sprawie awansu do dalszych gier.

Nasza drużyna zagrała w składzie: Hoffmann - Tomaszewski, Ładny, Sobecki, Gołojuch - Jachno, Szcześniak - Rościszewski, Kwiecień, Radziński - Czajkowski. W drugiej połowie na boisko weszli: Sasiak, Żulpo, Mucha, Cybula, Sobstyl-Jałoszyński, Lewandowski.

Czerwona kartka: Hoffmann 35 (faul). Trenerami są: Adrian Jankowski oraz Kamil Chicewicz.

W innym meczu grupowym w Wielkopolski ZPN pokonał Kujawsko-Pomorski ZPN 4:0.

Tabela po trzech kolejkach spotkań:
1. Wielkopolski ZPN 9 12:3
2. Pomorski ZPN 6 6:5
3. Zachodniopomorski ZPN 3 4:6
4. Kujawsko-Pomorski ZPN 0 0:8

W kolejnym meczu mistrzowskim Zachodniopomorski ZPN zmierzy się wiosną przyszłego roku z Wielkopolskim ZPN. Do turnieju finałowego, który rozegranie zostanie w przyszłym roku awansują dwie najlepsze drużyny.

Z kolei nasza reprezentacja z rocznika 2000 kontynuowała w Słupsku rywalizację w turnieju o puchar Kazimierza Deyny. Mecz z Kujawsko-Pomorskim ZPN zakończył się porażką naszej reprezentacji 0:2 (0:1).

Wynik zupełnie nie odzwierciedlał przebiegu spotkania. Nasza drużyna zdecydowanie przeważała, stwarzała wiele dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, ale brakowało skuteczności. Dwa razy piłka trafiła w słupek.
Gospodarze zdobyli bramkę po kontrze przeprowadzonej pod koniec pierwszej połowy, w doliczonym czasie gry.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Niestety, w 53 minucie błąd popełnił kapitan naszej drużyny. Sadowski stracił piłkę na rzecz napastnika gospodarzy. Próbował naprawić błąd, ale sfaulował go w polu karnym. Arbiter usunął Sadowskiego z boiska, a gospodarze wykorzystali rzut karny.

Mimo ambitnej gry nasza drużyna nie zdołała zdobyć choćby honorowej bramki.

Nasza drużyna grała w składzie: Pietrzak - Starzycki, Benedyczak, Rotengruber, Plabańczyk, Michalski, Duchowski, Sadowski, Antoniuk, Midzio, Matysiak. Po zmianie strona grali: Hendryk, Trzmiel, Wasilewski, Zimnicki, Górka, Bruzdewicz.
Czerwona kartka: Sadowski 53 (faul).
Trenerami kadry ZZPN są Piotr Łęczyński i Mateusz Kaźmierczak.
W innym meczu grupowym rozegranym w Wielkopolski ZPN pokonał Kujawsko-Pomorski ZPN 4:1.