piłka nożna / Juniorzy
piłka nożna / Juniorzy -
Lider ze Szczecina
autor: pogonszczecin.plPogoń Szczecin pokonała Śląsk Wrocław 5:1 w 6. kolejce Centralnej Ligi Juniorów i z kompletem zwycięstw prowadzi w tabeli. Bramki dla Młodych Portowców zdobyli Kowalczyk, Peda (na zdjęciu), Listkowski, Kuśmierek oraz Maćkowski.

Oba zespoły walczyły o dobry wynik od początku do końca spotkania. Bramkę dającą prowadzenie Pogoni w 12 minucie z rzutu karnego zdobył Sebastian Kowalczyk. Gospodarze od 36. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Jakuba Piotrowskiego. Do przerwy rezultat nie zmienił się.
W 59. minucie Krystian Peda pokonał bramkarza Śląska i było 2:0. Podział sił na boisku wyrównał się po czerwonej kartce dla gości. W 68. minucie arbiter po raz drugi w tym spotkaniu wskazał 'na wapno'. Tym razem egzekutorem jedenastki był Marcin Listkowski. Dolnoślązacy zdobyli gola kontaktowego, Brzozowskiego pokonał Mariusz Idzik. Szczecinianie w ciągu ostatnich dwóch minut podwyższyli dwukrotnie wynik, strzelcami byli Gracjan KuśmierekRafał Maćkowski. Wygrana 5:1 dała zespołowi prowadzonemu przez trenera Crettiego fotel lidera w Centralnej Lidze Juniorów. W następnej kolejce Pogoń wybierze się do Lubina na pojedynek z Zagłębiem.

1:0 - Sebastian Kowalczyk - 12' (karny)
2:0 - Krystian Peda - 59'
3:0 - Marcin Listkowski - 68' (karny)
3:1 - Mariusz Idzik - 85'
4:1 - Gracjan Kuśmierek - 88'
5:1 - Rafał Maćkowski - 90'

Czerwone kartki: 36' Jakub Piotrowski (za dwie żółte) - 54' Bartosz Mróz (za dwie żółte).

Pogoń Szczecin: 1. Patryk Brzozowski, 22. Paweł Marczuk (45' 26. Fabian Pach), 28. Patryk Adamczuk, 15. Jakub Kuzko - 17. Szymon Waleński, 14. Jakub Piotrowski, 16. Sebastian Kowalczyk, 19. Jakub Bartosik (77' 23. Krystian Ziółkowski), 11. Gracjan Kuśmierek, 99. Krystian Peda (60' 10. Rafał Maćkowski), 25. Marcin Listkowski (69' 7. Gracjan Jaroch).