piłka nożna / II liga
piłka nożna / II liga -
Gol weterana to za mało
autor: jurgol Nie udało się Błękitnym Stargard przerwać dobrej passy drużyny z Brzeska. Stargardzianie przegrali na boisku Piwoszy, choć to oni prowadzili do przerwy. Piłkarze stanęli przed trudnym zadaniem, ponieważ oprócz rywala musieli zmierzyć się z upałem jaki ostatnio opanował cały kraj. Lepiej w mecz weszli stargardzianie, jednak nie wykorzystali swojej okazji.
Z błędu obrony nie skorzystał Michał Magnuski, który w 7. minucie spotkania co prawda oddał mocny, ale niecelny strzał. Ten sam zawodnik wykazał się dużą fantazją po kwadransie gry, kiedy to próbował zdobyć gola niemal z połowy boiska. Gospodarze swoją okazję wykreowali w 20. minucie. Groźny strzał zza szesnastki oddał Wojciech Dziadzio, lecz Marek Ufnal nie dał się zaskoczyć. Bramkarz Błękitnych skutecznie interweniował także po uderzeniu Łukasza Krówczyńskiego. Stargardzianie nie pozostali dłużni. Franciszek Siwek znakomicie przymierzył na bramkę Okocimskiego, jednak znakomity refleks pokazał Aleksander Kozioł i wybił piłkę na rzut rożny. W 33. minucie Jurij Hłuszko ostemplował słupek bramki Błękitnych, a trzy minuty później z gola cieszyli się stargardzianie. Mateusz Kasprzyk sfaulował Roberta Gajdę w polu karnym i sam poszkodowany nie zmarnował znakomitej okazji.

Drużyna Tomasza Kulawika mocno zmobilizowana wyszła na drugą część spotkania i szybko doprowadziła do remisu. Sygnał do ataku dał w 46. minucie Jurij Hłuszko. Jego strzał z woleja obronił jednak Marek Ufnal. Szczęście opuściło bramkarza gości siedem minut później. Po zagraniu ręką jednego z graczy Błękitnych arbiter wskazał na jedenasty metr, z którego podobnie jak Robert Gajda nie pomylił się Wojciech Wojcieszyński. Już po kliku minutach gospodarze mogli prowadzić, lecz podanie od Pawła Pyciaka zmarnował Jurij Hłuszko. Piwosze naciskali i w 70. minucie trafili na 2:1. Z dubletu cieszył się Wojciech Wojcieszyński, który wykorzystał błąd Macieja Kazimierowicza i zdobył gola w sytuacji sam na sam. Przed wyższą porażką swój zespół uchronił Patryk Baranowski, po tym jak wybił piłkę z linii bramkowej. Zawodnik Błękitnych okupił tę interwencję urazem, a ponieważ trener wykorzystał limit zmian, stargardzianie musli dokończyć mecz w dziesiątkę.

Okocimski - Błękitni 2:1 (0:1)
0:1 - 36'k - Robert Gajda
1:1 - 53'k - Wojciech Wojcieszyński
2:1 - 70' - Wojciech Wojcieszyński

Okocimski: Okocimski KS: 33. Aleksander Kozioł - 4. Mateusz Wawryka, 23. Radosław Jacek, 20. Arkadiusz Garzeł, 2. Mateusz Kasprzyk - 15. Łukasz Krówczyński (81' 13. Maciej Pawlik), 18. Arkadiusz Lewiński (61' 19. Filip Kasiński), 6. Wojciech Dziadzio (90' 21. Krystian Maślanka), 10. Wojciech Wojcieszyński, 16. Paweł Pyciak (78' 8. Kamil Białkowski) - 11. Jurij Hłuszko

Błękitni: 1. Marek Ufnal - 23. Franciszek Siwek, 11. Maciej Liśkiewicz, 2. Patryk Baranowski, 6. Ariel Wawszczyk - 17. Maciej Więcek (75' 15. Filip Łaźniowski), 13. Maciej Kazimierowicz, 20. Michał Magnuski (70' 21. Sebastian Inczewski), 8. Patryk Bednarski, 5. Bartłomiej Zdunek (56' 18. Wojciech Fadecki) - 10. Robert Gajda (63' 14. Bartosz Flis)