piłka nożna / A klasa
piłka nożna / A klasa -
Remis Prawobrzeża
W sobotę 16 maja Prawobrzeże Świnoujście na boisku przy Matejki podejmował zespół Radowi Radowo Małe. Zespół „Radowi” z dorobkiem 24 pkt zajmował 6 tą pozycję I gr Szczecińskiej A - Klasy. Nasz zespół po przegranej 2:5 w Sownie musiał gromadzić punkty potrzebne do utrzymania w lidze. Trener Prawobrzeża Łukasz Kupczyk dokonał kilku zmian w składzie.
Na plac w pierwszej jedenastce wybiegli: w bramce, ponownie Oskar Chrzanowski w defensywie na „stoperze” filar naszej drużyny Arkadiusz Waliszewski, przed nim Rafał Wrona oraz cofnięty do obrony Marcin Zmudziński. Na bokach wracający po absencji Dawid Kotliński oraz młodzieżowiec Marcin Szewczyk. W środku pomocy strzelec pięknej bramki w Sownie Gerard Białek i „kapitan” Krystian Waliszewski. Na flankach Tomasz Maślak na lewej oraz przesunięty z ataku Piotr Bartosewicz na prawej stronie. Na „szpicy” szansę gry dostaję młodzieżowiec Bartosz Szewczyk. Na ławce niespodziewanie usiadł Krzysztof Nowak, który w ostatnich meczach nie zachwyca formą. W obwodzie Trener maił do dyspozycji młodzieżowców: Miłosz Gajda, bramkarz Borys Mitręga, Bartosz Smorczewski oraz doświadczonych Mateusza Bednarczyka oraz Krzysztofa Gajewskiego.
Radowia w składzie: M. Krupski - M. Stosio, M. Zych, R. Machalski, Ł. Sułkowski, Ł. Kulczyński, M. Maziarz, K. Łapuć, M. Smykowski, P. Wiśniowski, K. Chałka.

Punktualnie o godzinie 16 trójka sędziowska wyprowadziła oba zespoły na plac gry. Pierwsza połowa to walka w środkowej strefie boiska. Nasz zespół starał się grać długą piłkę na naszego napastnika Bartosza Szewczyka oraz skrzydłowych Tomasza Maślaka i Piotra Bartosewicza. Dobra partię rozgrywał Arkadiusz Waliszewski, kilka interwencji w obronie na bardzo wysokim poziomie. „Radowia” starała się wciągnąć gospodarzy na własną połowę i kontrować. Zespół gości miał kilka dogodnych sytuacji, ale skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. W 15 min meczu zawodnik gości upadł tak niefortunnie iż potrzebna była pomoc medyczna. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 0:0.
Drużyna w drugiej połowie wybiegła w takim samym zestawieniu, chociaż Trener Łukasz Kupczyk w obwodzie na ławce miał Krzysztofa Nowaka, który Radowi już strzelał bramki oraz szybkiego napastnika - młodzieżowca Bartłomieja Smorczewskiego. W 52 min meczu zawodnik Prawobrzeża Marcin Szewczyk wykonywał rzut rożny, posłał piłkę idealnie, wprost na głowę Arkadiusza Waliszewskiego, piłka odbija się jeszcze od słupka i wpada obok bezradnego bramkarza gości - JEST!!! Prowadzimy 1:0. Po zdobyciu bramki Nasz zespół cofa się do defensywy. W 60 min za niewidocznego dzisiejszego dnia Bartosza Szewczyka na placu gry melduję się Krzysztof Nowak. Teraz to On ma napędzać ataki Świnoujścian. Z upływem minut zespół Radowi przyjmuję inicjatywę i „raz po raz „ uderza na bramkę - na nasze szczęście niecelnie lub pewnie interweniuję Oskar Chrzanowski. W naszym zespole wyróżniają się bracia Waliszewscy Krystian i Arek oraz Dawid Kotliński w szeregach obronnych, a także Marcin Zmudziński, który po słabym meczu w Sownie udowadnia iż warto na niego stawiać. W 65 min meczu po raz kolejny Tomasz Maślak wykonywał rzut rożny.- centra w pole karne - tam piłkę głową uderza niezawodny w powietrzu Arkadiusz Waliszewski - do piłki dobiega Piotr Bartosewicz - strzela - JEST …..niestety SPALONY…”Niebyło” - krzyczeli rozżaleni kibice, ale sędzia jest nieugięty. W 70 min Trener Łukasz Kupczyk wprowadza do gry wypoczętego zawodnika - Bartosz Smorczewski za zmęczonego Piotra Bartosewicza. Niestety w 78 min szczęści dopisuję gościom, strzał z 20m lewą nogą - piłka odbija się jeszcze od jednego z naszych obrońców i wpada przy lewym słupku bramki obok bezradnego Oskara Chrzanowskiego - 1:1. W 80 min meczu na placu gry pojawia się Mateusz Bednarczyk za Gerarda Białka, który wyraźnie nie był zadowolony z decyzji Trenera opuszczając boisko. W 86 min Prawobrzeże Świnoujście wyprowadza kontrę, której inicjatorem jest Krzysztof Nowak, prostopadłe podanie do wybiegającego w uliczkę Tomasza Maślaka…niestety bramkarz gości wyprzedza naszego skrzydłowego i łapię piłkę.

Dobra gra całego zespołu, walka, ambicja, zaangażowanie to czego wymaga Trener. Mamy nadzieję, że jest to dobra wróżba na następne mecze mistrzowskie, gdzie każdy zdobyty punkt będzie na wagę złota. Na następny mecz mistrzowski Prawobrzeże Świnoujście jedzie 23 maja do Gostynia, gdzie przeciwnikiem będzie niewygody ligowy średniak „Bałtyk”.

źródło: Kryształ/własne