piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Kolejne zwycięstwo sianowianek
autor: victoria sp.2 sianów

Siódme z kolei zwycięstwo na drugoligowym froncie odniosły piłkarki Victorii S.P. 2 Sianów, tym razem nad rezerwami ekstraligowego KKP Bydgoszcz. Wygrana nie przyszła jednak łatwo. Żeby zdobyć 3 punkty sianowianki musiały sporo się napracować. Mecz rozpoczął się bardzo nieciekawie dla zespołu z Sianowa, bo już w 2 minucie po błędzie sianowskiej bramkarki Małgorzaty Chwastek sianowianki przegrywały 0:1, a szczęśliwą strzelczynią była Oliwia Siemińska.
Grające pod wiatr i słońce piłkarki z Sianowa zdeprymowane tak szybką stratą gola nie grały najlepiej. Dopiero w 31 minucie mogły wyrównać, ale po solowej akcji Malwina Grzelak w bardzo dobrej sytuacji strzeliła tylko w boczną siatkę. W 41 minucie sianowianki po błędzie obrony tracą drugą bramkę, a jej strzelczynią jest ponownie Oliwia Siemińska i jest już 0:2.

Na drugą połowę sianowianki wychodzą z mocnym postanowieniem odrobienia strat. Przejmują inicjatywę, ale atakując o mało co w 56 minucie nie tracą trzeciej bramki. W 59 minucie na daleki strzał decyduje się kapitan zespołu Victorii S.P. 2 Agnieszka Pencherkiewicz i po niepewnej interwencji bramkarki z Bydgoszczy (weszła z piłką do bramki) sianowianki zdobywają gola kontaktowego na 1:2. Bramka ta dodała skrzydeł sianowiankom i pozwoliła uwierzyć w możliwość odrobienia strat. W 74 minucie Malwina Grzelak zauważa wysuniętą do przodu bramkarkę KKP II i dalekim strzałem wyrównuje stan spotkania na 2:2. Minutę później sianowianki prowadzą 3:2. Po ewidentnym faulu na Grzelak pewnie rzut karny wykonuje Izabela Pawłowska. Sianowianki dalej atakują i w 85 i 87 minucie powinny podwyższyć wynik, ale dwóch sytuacji sam na sam z bramkarką nie wykorzystuje Malwina Grzelak. Trenerzy sianowskiej ekipy Jędrzej Bielecki i Krystian Mural nie byli zachwyceni grą swoich podopiecznych, ale cieszyli się z trzech punktów i z walki swoich zawodniczek do końca meczu. Pochwalili też młody bydgoski zespół, który napsuł sporo krwi drużynie z Sianowa. W sianowskim zespole udanie zadebiutowała Katarzyna Pietras.

Następny i już ostatni mecz w rundzie jesiennej sezonu 2014/15 piłkarki Victorii S.P. 2 rozegrają w Inowrocławiu z Notecią 2 listopada o 13.30.

UKS VICTORIA S.P.2 - KKP II BYDGOSZCZ 3:2 (0:2)
Bramki: Pencherkiewicz 59', Grzelak 74', Pawłowska 75'

SKŁAD Victorii S.P. 2 Sianów: Małgorzata Chwastek - Patrycja Nastała (60 Nikola Wodarczyk), Agnieszka Pencherkiewicz, Karolina Struszczyk, Wiktoria Cieplak (30 Katarzyna Pietras), Klaudia Saganowska, Izabela Pawłowska, Dorota Kornacka, Weronika Malinowska, Paulina Trzeciak i Malwina Grzelak.

Rezerwowe: Daria Czapla, Wiktoria Tomaszewska, Klaudia Rogowicz, Alicja Wojciechowska i Paulina Miętkiewicz.
źródło: Victoria Sp.2 Sianów