piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Remis na zakończenie rundy
autor: me
Piłkarki Olimpii Szczecin zakończyły rundę jesienną Ekstraligi Kobiet. Podopieczne grającej trener Natalii Niewolnej na własnym stadionie zremisowały z KKP Bydgoszcz 1:1. Szczecinianki prowadziły do 89. minuty..., trzy punkty w ostatniej chwili wydarła im Agata Kutnik, która pokonała Beatę Watychowicz.
W 9 minucie swoją okazję miała Katarzyna Tarnowska z Olimpii, w odpowiedzi Agata Stępień nie trafiła z ostrego kąta do pustej bramki. Kilkanaście minut później sędzina podyktowała rzut karny dla bydgoszczanek za faul Beaty Watychowicz, ale egzekwującą jedenastkę Natalia Makowska posłała futbolówkę obok bramki. Tuż po tym wydarzeniu Makowska z powodu kontuzji musiała opuścić plac gry. W 28 minucie zespół z Bydgoszczy powinien był objąć prowadzenie. W sytuacji sam na sam znalazła się Agata Stępień, ale Watychowicz nie dała się zaskoczyć a dobitka powędrowała nad poprzeczką.

Klika minut po zmianie stron gospodynie zdobywają upragnioną bramkę a jej autorką Magdalena Lachman, która zaskakuje golkiperkę gości. Olimpia uskrzydlona prowadzeniem stwarza sobie kolejne sytuacje. Jednak ani Tarnowskiej, ani Lachman, ani Okoniewskiej nie udaje się pokonać bramkarki gości. W 70 minucie oko w oko z Watychowicz staje Daleszczyk, ale 'Becia' nie daje się zaskoczyć. Chwilę później gorąco zrobiło się po drugiej stronie boiska, ale również i tutaj lepsza okazała się bramkarka, która nie dała się pokonać Niewolnej. Ostatnie minuty to wzmożona aktywność piłkarek z Bydgoszczy, którą dążą do wyrównania. W 89 minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Natalię Sieradzką, do piłki najwyżej wyskoczyła Agata Kutnik i precyzyjnym strzałem głową zmusiła do kapitulacji bramkarkę Olimpii.

Olimpia Szczecin - KKP Bydgoszcz 1:1 (0:0)
Magdalena Lachman 50′ - Agata Kutnik 90′

Olimpia: Watychowicz - Michalska (60′ Semczyszyn), Szwed, Kędzierska, Preś - Lachman, Cieśla, Janik, Tarnowska - Okoniewska (75′ Siwek), Niewolna

KKP: Palińska - Pawłowska, Lewandowska, Mrozek (75′ Machnacka), J. Daleszczyk - Grzesik (62′ G. Daleszczyk), Sieradzka, Kryszak, Makowska (25′ Raczkowska) - Stępień, Kutnik

żółte kartki: Niewolna - Sieradzka, Lewandowska
sędziowała: Karolina Pawlak (Wielkopolski ZPN)
źródło: kkpbydgoszcz.pl/własne