Podsumowanie 11 kolejki
autor: berni26Za nami jedenasta kolejka spotkań o mistrzostwo w III lidze Bałtyckiej w sezonie 2014/2015. Wszystkie mecze zostały rozegrane w sobotę 18 października. Sześć z nich zakończyło się zwycięstwem którejś z drużyn, a w dwóch musiały się one podzielić punktami. Jedenasta kolejka była udana dla gospodarzy, którzy odnieśli wszystkie sześć zwycięstw. Kibice zgromadzeni na III-ligowych stadionach w województwie Pomorskim i Zachodniopomorskim obejrzeli trzydzieści jeden bramek, z których gospodarze zdobyli aż dwadzieścia trzy, natomiast goście tylko osiem.
Taka ilość bramek dała nam średnio 3,875 gola na mecz. Z czego gospodarzom przypadło 2,875, a gościom 1. Trzy z sobotnich bramek wpadło po rzutach karnych. W jedenastej kolejce na listę strzelców wpisało się dwudziestu ośmiu zawodników, z czego trzem udało się po dwa razy trafić do siatki rywala, a jeden z piłkarzy zaliczył trafienie samobójcze. W minionej kolejce najszybciej strzelono bramkę już w pierwszej minucie, a miało to miejsce w Gdyni, gdzie miejscowy Bałtyk podejmował beniaminka z Przodkowa, czyli tamtejszy GKS. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem gospodarzy 7:1, a zawodnikiem, który rozwiązał worek z bramkami został Krzysztof Rusinek z Bałtyku, który w tym meczu strzelił jeszcze jedną bramkę. Natomiast najpóźniej strzelono bramkę w dziewięćdziesiątej minucie spotkania, a miało to miejsce w aż trzech spotkaniach: Kaszubi Kościerzyna z Arką II Gdynia. Mecz zakończył się zwycięstwem Kaszubi 2:1, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył Mateusz Łuczak. Bałtyku Gdynia z GKSem Przodkowo, mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 7:1, a zawodnikiem, który ustalił wynik spotkania został Krysiński Radosław z Bałtyku. Trzeci mecz, gdzie została strzelona bramka w dziewięćdziesiątej minucie został rozegrany w Gdańsku, gdzie miejscowa Lechia II rozbiła 5:1 GKS Leśnik Manowo. Strzelcem ostatniej bramki w tym spotkaniu został Maciej Wolski z Lechii II. W jedenastej kolejce najwięcej bramek w jednym meczu to aż osiem, a wpadło ich tyle w dwóch spotkaniach: Bałtyku Gdynia z GKSem Przodkowo (7:1) oraz Bałtyku Koszalin Gryfem Wejherowo (4:4). Natomiast najmniej bramek w meczu to jedna, a wpadło ich tyle w dwóch spotkaniach: Chemika Police z Raselem Dygowo (1:0) oraz Cartusii Kartuzy z Pogonią II Szczecin (1:0).