piłka nożna / Juniorzy
piłka nożna / Juniorzy -
Kolejne zwycięstwo juniorów Gwardii
Kolejne zwycięstwo w rozgrywkach Wojewódzkiej Ligi Juniorów odnieśli juniorzy starsi Gwardii Koszalin. Podopieczni Marcina Lisztwana pokonali na stadionie przy ulicy Fałata swoich rówieśników z Energetyka Gryfino aż 10:0. Młodzi gwardziści przewodzą ligowej tabeli z dorobkiem dwunastu punktów.
Goście przyjechali do Koszalina w zaledwie jedenastoosobowym składzie. Gospodarze od pierwszego gwizdka narzucił szybkie tempo gry. Już w trzeciej minucie po indywidualnej akcji bramkarza Energetyka pokonał Emilian Chwiałkowski. Niespełna dziesięć minut później drugiego gola dla Gwardii zdobył Maciek Szabłowiński.
Podopieczni Marcina Lisztwana nie zwalniali tempa i już w dziewiętnastej minucie piłkę do siatki posłał Łukasz Cygan. W kolejnych minutach kolejne bramki strzelili Bartek Maciukajć oraz po raz drugi w tym meczu, Maciek Szabłowiński. Po dwudziestu ośmiu minutach gry młodzi gwardziści prowadzili już 5:0. Na bramkę gości groźnie strzelali również Sebastian Ginter, Szymon Chać oraz Sebastian Martofel.

Po przerwie napór gospodarzy nie ustawał. Już pięć minut po pojawieniu się na murawie dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Aleksander Karbowiak. Goście bliscy byli strzelenia honorowej bramki, lecz po zaskakującym uderzeniu głową między słupkami znakomicie spisał się Bartek Wojtanowski.

Ósmego gola dla Gwardii po strzale z bliskiej odległości zdobył kolejny z rezerwowych w tym spotkaniu, Adrian Pietrulewicz. W ostatnim kwadransie swoją trzecią w tym meczu bramkę zdobył Aleksander Karbowiak, a rezultat pojedynku ustalił Pietrulewicz. Bliscy wpisania się na listę strzelców byli również Sebastian Martofel, Paweł Kawa oraz Szymon Król.
źródło: gwardia-koszalin.pl