piłka nożna / IV liga
piłka nożna / IV liga -
Kanonada w Skolwinie
autor: Rudy66Nadspodziewanie wysokim zwycięstwem Świtu zakończył się mecz z Dębem Dębno, choć nic nie zapowiadało takiej kanonady. O pierwszej połowie tego pojedynku należałoby zapomnieć, jedyne warte odnotowania zdarzenia to gol dla Świtu, chwilę później wyrównanie gości oraz kilka sytuacji bramkowych stworzonych przez Skolwinian. Druga połowa rozpoczęła się od aktywnej gry Dębnian, którzy wyszli na prowadzenie po nietypowej bramce - piłka po strzale sprzed pola karnego „zatańczyła” w konstrukcji okienka bramki Świtu i wyszła w pole.
Niemiecki sędzia asystent wykonał ręką nieco niezrozumiały na polskich boiskach gest zaliczenia gola, jednak jego kolega prowadzący zawody nie zauważył tego. Po energicznych protestach piłkarzy Dębu oraz konsultacjach między sędziami gol został ostatecznie uznany. Goście dalej prowadzili grę, podczas gdy Świtowcy nie mogli zbliżyć się do ich pola karnego. W tej sytuacji miejscowi kibice zaczęli powątpiewać w zdobycie jakiekolwiek punktu. Około 60 minuty minuty nastąpiło odwrócenie przebiegu meczu. Najpierw lewy obrońca Dębu podczas próby wybicia fatalnie nie trafia w piłkę co wykorzystuje G. Celmer i silnym strzałem z ostrego kąta doprowadza do wyrównania. Po pięciu minutach Świtowcy wykonują rzut rożny, po sporym zamieszaniu w polu karnym piłka ponownie trafia na róg, tym razem z drugiej strony. Kolejny „kocioł” kończy się golem na 3:2 dla Skolwinian. To był ostateczny cios dla Dębnian, z których momentalnie „uszło powietrze”, a każda kolejna akcja Świtu kończyła się bramką. Goście mimo kilku prób nie potrafili już zagrozić Dumie Skolwina.