inne / tenis
inne / tenis -
Porażka w finale
autor: http://www.zimbio.com Polscy tenisiści, Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg przegrali w finale BRD Nastase Tiriac Trophy w Bukareszcie. Górą był holendersko-rumuński debel Jean-Julien Rojer/ Horia Tecău. Pokonali oni biało-czerwonych w dwóch setach 6:4, 6:4. - Gratulujemy naszym przeciwnikom, którzy zagrali dzisiaj wspaniale. Dziękujemy również wszystkim fanom za przybycie. Rzadko zdarza się, by na meczu deblowym było tak wielu ludzi - powiedział podczas ceremonii dekoracji Mariusz Fyrstenberg. Holender i Rumun od początku finałowego pojedynku pokazali swoim rywalom, że czeka ich ciężka przeprawa. Na serwis Matkowskiego od razu odpowiedzieli returnem.

Pochodzący z Grodu Gryfa Matkowski dzięki pomocy Fyrstenberga wygrał to podanie. Oba deble przy siatce popisywały się wolejami. Tecău przy podaniu Fyrstenberga wywalczył dwa break pointy. Pierwszego udało się oddalić serwisem, przy drugim 'Frytka' popełnił podwójny błąd.

Rumuńsko-holenderska para pierwszego seta mogła zakończyć przy podaniu 'Matki'. Biało-czerwoni obronili jednak setbola. W 10 gemie nie wypracowali przełamania, a ich rywali wykorzystali nadarzającą się sytuację i drugiego setbola.

Druga odsłona finałowego pojedynku rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Najpierw Matkowski dał się zaskoczyć przy swoim podaniu, ale następnie odpowiedział trzema mocnymi serwisami. W siódmym gemie Rojer i Tecău prowadzili 40-15, Polacy oddali dwa break pointy, przy trzecim stracili serwis. Ich przeciwnicy nie zmarnowali nadarzającej się okazji i po 60 minutach pewnie wykorzystali setbola w 10 gemie i wygrali cały mecz 6:4, 6:4.
źródło: sportowefakty.pl/własne