piłka nożna / Juniorzy
piłka nożna / Juniorzy -
Sukces UKS Victoria SP 2 Sianów w Pucharze Tymbarka
W dniach 13-18 marca 2014r w Bobolicach na boisku przy ul. Pocztowej 15 zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Ziemskiego Koszalin w ramach XIV Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Organizatorem zawodów był UKS Olimpia Bobolice - sponsorem Energa. Od bieżącego roku po raz pierwszy formuła turnieju obejmuje dwie kategorie wiekowe : U-10 oraz U-12 dla dziewcząt i chłopców. Tegoroczne rozgrywki powiatowe zdominowały piłkarki i piłkarze UKS Victoria SP 2 Sianów. Podopieczni trenera Jędrzeja Bieleckiego wygrali wszystkie cztery kategorie i będą reprezentowali Powiat Koszaliński na zawodach wojewódzki w Kołobrzegu.
W dniu 9 kwietnia 2014 zagrają dziewczyny i chłopcy w kategorii U-10, a następnego dnia w kategorii U-12. W finałach sianowianie wystąpią jako reprezentacja Powiatu i zgodnie z regulaminem Pucharu Tymbarka trener zwycięskiej drużyny może powołać pięciu zawodników z innych zespołów.
W piątek 14 marca br. rywalizowali chłopcy w kategorii U-10. O pierwszym miejscu w turnieju decydowała dodatkowa tabela pomiędzy trzema zespołami Victorią SP 2 Sianów , Olimpią Bobolice i Optym Mielno, które zgromadziły po 6 punktów. Bilans punktowy i bramkowy nadal był jednakowy . Jednak najwięcej bramek strzelił UKS Victoria SP 2 Sianów (bilans 3:3) i awansował do finału wojewódzkiego. Olimpia Bobolice (trener Henryk Kowalski) i Opty Mielno ( trener Artur Czycz) posiadały jednakowy bilans bramkowy 2:2, ale piłkarze z Mielna wygrali bezpośrednie spotkanie 1:0 i oni zostali sklasyfikowani na drugim miejscu. Czwarte miejsce zajęli zawodnicy SP Bonin ( trener Mariusz Poślednik, Bogusława Markiewicz). W drużynie sianowskiej dwójki wystąpili: Dominik Chotkowski, Maciej Gorgoń, Patryk Palkowski, Filip Studziński, Kamil Kurowski, Dawid Wiśniewski, Jakub Szpak, Dawid Jermakow, Maciej Chołuj i Bartek Wątroba.
W chłodny poniedziałek 17 marca br. na boisku wystąpiły dziewczęta w kategorii U 10 i U12. W meczu o pierwsze miejsce w młodszej kategorii Victoria SP 2 Sianów pokonała Olimpię Bobolice 2:0. Sianowianki wystąpiły w składzie : Justyna Maśnik, Amelia Polek, Anna Pawczyńska, Kamila Bujak, Małgorzata Pietras, Natalia Hejduk, Inga Gębura i Oliwia Tuziemska. Wśród starszych dziewcząt dwa zespoły Victoria SP 2 Sianów i Olimpia Bobolice zgromadziły po 4 punkty, a w bezpośrednim spotkaniu padł wynik bezbramkowy. Pierwsze miejsce zajęły zawodniczki z Sianowa, które pokonały SP Bonin 2:0, natomiast bobolicznki wygrały z piłkarkami z Bonina 1:0. Na drugiej pozycji sklasyfikowane zostały zawodniczki Olimpii Bobolice ( trener Henryk Kowalski) , a na trzeciej SP Bonin ( trener Mariusz Poślednik, Bogusława Markiewicz).
We wtorek 18 marca br. w kategorii U 12 chłopców udział wzięło pięć zespołów SP Bonin (trener Mariusz Poślednik) , Orły Zegrze Pomorskie (trener Darius Szwabo), UKS Victoria SP 2 Sianów ( trener Jędrzej Bielecki) , SP Mielno ( trener Jurek Tadeusz) i UKS Olimpia Bobolice (trener Henryk Kowalski) . Grano systemem „każdy z każdym”. W meczu decydującym o pierwszym miejscu w tabeli UKS Victoria SP 2 Sianów pokonała UKS Olimpię Bobolice 1:0. Natomiast w spotkaniu decydującym o trzecim miejscu SP Bonin wygrał z Orłami Zegrze Pomorskie 1:0. Na piątej pozycji uplasowała się drużyna SP Mielno.
W sianowskiej drużynie wystąpili: Jakub Kowalski, Marcin Grenda, Łukasz Walczak, Marcel Kozanecki, Dawid Pawelec, Mateusz Wróblewski, Filip Kontek, Patkowski Kacper, Dominik Witczak i Kamil Ścigała.
źródło: Henryk Kowalski