piłka nożna / IV liga
piłka nożna / IV liga -
Vineta skuteczniejsza w Dobrej
Porażką Sarmaty Dobra na własnym stadionie 1:3 z Vinetą Wolin zakończyła się inauguracja rundy wiosennej IV ligi zachodniopomorskiej.
Niekorzystny wynik końcowy jest tym bardziej przykry dla gospodarzy, gdyż do 70 minuty meczu to zespół z Dobrej był stroną przeważającą. Już w 6' meczu grający trener Sarmaty Damian Padziński wykorzystał nieporozumienie obrońcy i bramkarza Vinety i strzałem do pustej bramki uzyskał prowadzenie. Grający z silnym wiatrem Sarmata w pierwszej połowie osiągnął wyraźną przewagę w polu, lecz w drużynie nie było zawodnika, który by tę przewagę potrafił zamienić na zdobytą bramkę.
Vineta w pierwszej połowie oddała dwa strzały na bramkę Sarmaty: jeden niecelny obok bramki, a drugi w 19' z rzutu wolnego, ok. 20 metrów od bramki Sarmaty. Dawid Chwałek tak uderzył piłkę, że minęła ona mur obrońców Sarmaty i po drodze do bramki zaskakująco skozłowała, czym zmyliła interweniującego bramkarza Sarmaty.

Początek drugiej połowy to w dalszym ciągu (aż do 70') w miarę solidna gra Sarmaty. W 71' rzut wolny ponownie z ok. 20 metrów na drugą bramkę dla Vinety zamienił tym razem Adam Nagórski. Jego strzał obok lewego słupka mimo interwencji nie zdołał obronić bramkarz Sarmaty. Prowadząc 2:1 zespół z Wolina złapał jakby dodatkowy wiatr i w 89' ponownie po stałym fragmencie gry podwyższył wynik na 3:1. Swoją drugą bramkę zdobył Adam Nagórski, który tym razem wykorzystał rzut karny podyktowany za faul w polu karnym Sarmaty. Meczowe punkty zdobywają drużyny skuteczniejsze, a tą zaletą, z przykrością dla gospodarzy, w sobotnie popołudnie wykazała się drużyna Vinety Wolin, która skutecznie zamieniła na bramki rzut karny i oba rzuty wolne.

Sarmata Dobra - Vineta Wolin 1:3 (1:1)
bramki: dla Sarmaty Damian Padziński (8'), dla Vinety Adam Nagórski 2 (70' i 90' rz.k.) i Dawid Chwałek (20'),

Sarmata Dobra: Tomasz Dżegan, Zdzisław Szwąder (84' Wojciech Bonifrowski), Andrzej Kierek (71' Mateusz Kowalczyk), Wojciech Dorsz, Arkadiusz Pawłowski, Emilian Kamiński, Damian Dzierbicki, Piotr Klęczar, Filip Plewiński (71' Michał Jemilianowicz), Damian Padziński, Patryk Podbiegło (77' Cezary Szkup),

Vineta Wolin: Mariusz Bratkowski, Przemysław Tomków, Dawid Chwałek, Tomasz Wydmuszek, Dawid Łodyga( 66' Karol Izdebski), Emil Andrzejewski (69' Jakub Przewoźny), Piotr Bzdręga, Łukasz Rutecki (51' Filip Borek), Radosław Marcyniuk (56' Marek Wróblewski), Jakub Tarka, Adam Nagórski,
Sędzia główny: Kamil Szydłowski, sędziowie asystenci: Jakub Cymerman i Tomasz Winiarczyk.
źródło: sarmatadobra.com