Kolejna porażka Kotwicy
Czwartej z rzędu porażki doznali koszykarze Kotwicy Kołobrzeg. W rozegranym dzisiaj (8.12) we Włocławku meczu Czarodzieje z Wydm zawiedli zarówno w ofensywie oraz w obronie i po raz kolejny przegrali wysoko, tym razem różnicą 26 punktów z Anwilem.

Początek pojedynku nie wskazywał na taki obrót sprawy. To przyjezdni lepiej weszli w zawody. Doskonałe otwarcie w wykonaniu Łukasza Wichniarza po pierwszych 180 sekundach gry dało prowadzenie 8 do 2. Od tego momentu Anwil powoli, mozolnie zaczął odrabiać starty. Utrudniali to nieco Wichniarz (w sumie 8 pkt w pierwszej kwarcie) oraz Arabas (6 pkt, jw.), którzy zdobyli kolejne punkty dla gości. Na trzy minuty przed końcem pierwszej kwarty gospodarze jednak dopięli swego, wyszli na swoje pierwsze prowadzenie w tym meczu. Jak się potem okazało nie oddali go już do końca pojedynku.
W miarę upływu czasu gospodarze zbierali oczko do oczka i po pierwszych dziesięciu minutach mięli siedem punktów przewagi. W drugiej kwarcie po akacjach Karrona Johnsona goście znad Bałtyku zniwelowali stratę do trzech punktów, jednak po dobrej końcówce pierwszej połowy w wykonaniu Keitha Clantona na przerwę schodzi przy wyniku 35:40.

Decydująca o losach meczu okazała się trzecia kwarta. Anwil zyskał po niej kolejne dziewięć punktów przewagi, przed ostatnimi dziesięcioma minutami prowadząc 63 do 49. W ostatniej odsłonie Czarodzieje z Wydm nie tylko nie odrobili strat, ale także wyraźnie 'zgaśli'. Za to Włocławianie punktowali rywali, rozpoczynając kwartę od serii 15:0.

Ostatecznie Kotwica przegrała 63:89. Jedyną pozytywną wiadomością z tego meczu jest dziesięć minut spędzonych na parkiecie wracającego po kontuzji Parzycha, który co prawda zgromadził na swoim koncie zaledwie dwa oczka, jednak jego powrót jest ważny w kontekście następnych spotkań.

Anwil Włocławek - Kotwica Kołobrzeg 89:63 (25:18, 15:17, 23:14, 26:14)

Anwil: Dulkys 22 (5 as.), Kostrzewski 17, Clanton 15 (8 zb.), Sokołowski 10 (10 zb., 5 as.), Mijatović 7, Hajrić 7 (7 zb.), Katnić 4 (5 as.), Słupiński 2, Witliński 2, Warszawski 0, Krzywdziński 0

Kotwica: Wichniarz 12, Johnson 12, Callahan 10, Sapp 9, Parks 6, Ciechociński 3, Parzych 2, Djurić 0 (6 zb.), Złoty 0
źródło: własne / PLK