piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Awans o krok
autor: Krzysztof Cichomski - C80Tylko 1,5 minuty brakło do awansu do półfinałów Mistrzostw Polski juniorkom starszym Olimpu Gościno. Piłkarki z  Gościna, na boiskach Piasta Karnin, zmierzyły się w pierwszej kolejności z gospodarzami turnieju TKKF Stilonem Gorzów Wlkp.

W początkowej fazie meczu dwie dogodne sytuacje do zdobycia bramki miały zawodniczki Olimpu. Z biegiem czasu zarysowała się znaczna przewaga bardziej doświadczonych i lepiej dysponowanych zawodniczek Stilonu. Już do przerwy miejscowe prowadziły 4-0, by zakończyć zmagania wygraną 5-0.
TKKF Stilon Gorzów - Olimp Gościno 5-0

W drugim spotkaniu Olimp walczył z juniorkami II ligowych Błękitnych ze Stargardu Szczecińskiego. W tym meczu gościnianki pokazały pazur i sensacyjnie pokonały grające o klasę wyżej zawodniczki ze Stargardu Szczecińskiego. W zamieszaniu podbramkowym niekonwencjonalnym podaniem popisała się Iga Chmielewska, a bramkę zdobyła Katarzyna Adamska

Olimp Gościno - MKS Olimpia Szczecin 1:0 (bramkę zdobyła Katarzyna Adamska)

Jeśli wynik z Błękitnymi był sensacyjny to mecz z Olimpią Szczecin oraz wynik do 59 min był mega sensacją. W drużynie Olimpii grają dziewczyny z pierwszej ligi oraz te z reprezentacyjnym doświadczeniem Kornelia Okoniewska, Patrycja Falborska (wcześniej trenowała w Olimpie Gościno) oraz Mistrzyni Europy U-17 Katarzyna Michalska. Zawodniczki Z Olimpu nie przestraszyły się utytułowanych przeciwniczek i rozegrały doskonały mecz. Swoją dobrą grę udokumentowały strzeleniem bramki. Przy stanie 1-0 bramkarka Olimpii źle wprowadziła piłkę do gry i Katarzyna Adamska znalazła się w sytuacji jeden na jeden. Kasi brakło zimnej krwi i nie wykorzystała możliwości zdobycia drugiej prawdopodobnie zwycięskiej bramki tym bardziej, że wspomniana akcja miała miejsce w końcówce drugiej części spotkania. Stare powiedzenie, niewykorzystane okazje się mszczą, sprawdziło się 1,5 minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu. Grającym w okrojonym składzie zawodniczkom z Gościna zabrakło sił, a w dodatku grającej na prawej obronie Paulinie Adamskiej udzielano pomocy medycznej i w tym momencie gościnianki nie ustrzegły się jedynego błędu i po strzale Katarzyny Michalskiej straciły bramkę i awans do półfinałów Mistrzostw Polski juniorek starszych U-19. Szkoda bo sensacja wisiała w powietrzu. W opinii wszystkich trenerów najlepszą zawodniczką turnieju wybrano Katarzynę Adamską.

MKS Olimpia Szczecin : Olimp Gościno 1:1(bramkę zdobyła Katarzyna Adamska)

Skład Olimpu: Oktawia Siudowska, Paulina Adamska, Klaudia Kołodziejczyk, Daria Rutkowska, Iga Chmielewska, Małgorzata Butryn, Andżelika Dondaj, Katarzyna Adamska, Agnieszka Fecycz, Kornelia Wiśniewska, Wiktoria Paprocka, Agata Szymańska, Klaudia Skoczylas.