piłka nożna / IV liga
piłka nożna / IV liga -
Podnieść się na boisku lidera
autor: adaskoZawodnicy Dębu Dębno po słabym i zasłużenie przegranym meczu na własnym boisku z Vinetą Wolin wyruszają w najbliższą sobotę na mecz do Stargardu. O jakże cenne trzy punkty powalczą z liderem, Kluczevią.

Spotkanie obydwu drużyn śmiało nazwać można mianem meczu kolejki. Dębnianie stoją przed trudnym zadaniem lecz nie niemożliwym, każdy rezultat jest możliwy. Początek spotkania na stadionie przy ul. Niemcewicza o godz.16.00.

Dębnianie nieco zawiedli swoich kibiców tym co pokazali w ubiegłą sobotę podejmując u siebie Vinetę Wolin. Przystępując do meczu bez kilku podstawowych zawodników całkowicie oddali pole gościom którzy skrzętnie to wykorzystali prowadząc po 25 minutach 2:0. Honorową bramkę gospodarze strzelili dopiero w 85 minucie, dośrodkowanie wykończył niezawodny Roman Majchrzak.
Mecz z Kluczevią będzie zatem okazją do ”powrotu na właściwe tory”, tyle że najbliższy rywal Dębu to niespodziewanie lider IV ligi.

Kluczevia po siedmiu rozegranych meczach jak już zostało wspomniane zajmuje pozycję lidera. Ostatnie trzy spotkania zaowocowały zdobyciem dziewięciu punktów. Stargardzianie w pokonanym polu zostawili Stal Szczecin i Świt Skolwin a ostatnio na wyjeździe Odrzankę Radziszewo (4:1). Kluczevia także ma za sobą już mecz z Vinetą Wolin, zakończony remisem 1:1. Wracając do ostatniej potyczki Kluczevii, z Odrzanką, bramki strzelali kolejno Jarosław Zalas (x2), Grzegorz Magnuski oraz Patryk Szczygielski.

Sobotnie spotkanie będzie dla gospodarzy szansą na zdobycie kolejnych trzech punktów co tym samym pozwoli Kluczevii na dalsze okupowanie pozycji lidera. Dla gości ewentualne trzy punkty to utrzymanie się w czołówce tabeli. Tym bardziej iż przed Dębem kolejne ciężkie mecze, między innymi ze Świtem w IX kolejce.

Miejmy nadzieję iż w sobotę w Stargardzie to Dąb pokaże swą siłę.